Nintendo končí s kritizovaným Creators programom

Nintendo končí s kritizovaným Creators programom

 

Namiesto toho vytýčili podmienky férového používania.

Pred štyrmi rokmi vytvorilo Nintendo tzv. Creators Program. Išlo o kritizovaný nápad, ktorým brali všetkým tvorcom obsahu časť zo ziskov výmenou za to, že môžu tvoriť obsah napríklad na Youtube alebo na Twitchi bez toho, aby ich Nintendo napádalo pre neférové používanie. Tento program sa nestretol s pozitívnou odozvou a Nintendo bolo právom bičované zo všetkých strán.

Totižto, za tú „česť,“ že môžete tvoriť obsah o Nintendo hrách si spoločnosť zhrabla 40% vašich príjmov. Tomu je však koniec, nakoľko Nintendo program ukončuje a od Januára 2019 už nebudete musieť spoločnosť žiadať o dovolenie tvoriť obsah o ich hrách.

Namiesto toho uverejnili na svojej stránke súbor pravidiel, ktoré musia tvorcovia obsahu dodržiavať. V praxi to ale znamená, že budete môcť robiť recenzie, let’s playe a ďalší typ obsahu. Zakázané je napríklad reuploadovať trailery a gameplaye, ktoré sú distribuované oficiálnymi kanálmi. Taktiež samozrejme nemôžete porušiť žiadne NDA stanovené Nintendom.

Každopádne, je to krok vpred. Takže nezostáva nič, len privítať Nintendo v 21. storočí. Všetky pravidlá, ktoré Nintendo stanovilo si môžete prečítať na ich stránkach. 

Zdroj: nintendo.co.jp

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk