Prečo nie je Red Dead Redemption 2 na Switchi?

Prečo nie je Red Dead Redemption 2 na Switchi?

 

A príde tam vôbec hra niekedy?

Asi najväčším problémom pre Nintendo Switch v momentálnej dobe je počet populárnych third-party hier, ktoré na konzole chýbajú. Od Call of Duty: Black Ops 4, Destiny 2, Shadow of the Tomb Raider cez Battlefield 5 až po Red Dead Redemption. Zdá sa totiž, že niektorí vydavatelia sa na konzolu nehrnú a to aj napriek tomu, že jej úvodné mesiace predaja sú skutočne skvelé.

V rozhovore pre Hollywood Reporter sa k tejto problematike, konkrétne k absencii Red Dead Redemption 2 na Switchi vyjadril šéf Ninteda America Reggie Fils-Aimé. „Red Dead Redemption 2 je hrou, ktorú by sme určite chceli na našej konzole. No na druhej strane musíme chápať proces vývoja hry. Red Dead Redemption 2 bola hra, ktorá bola vo vývoji dlho predtým ako sme oznámili Nintendo Switch. Takže z pohľadu vývojárov, tí sa musia hýbať dopredu a dokončiť hru, na ktorej pracovali a až potom sa môžu obzerať, že čo urobia ďalej. Každá hra z od kľúčových third-party partnerov, ktorá vyšla v tomto čase bola vyvíjaná ešte v momente keď Switch neexistoval. Čo sa stane v budúcnosti? Uvidíme. Ale toto je dôvod, prečo hra ako Red Dead nie je zatiaľ dostupná na Switchi.“

Takže. Vlastne sme sa nedozvedeli či sa hry na konzole dočkáme. Je zrejmé, že hra by musela byť graficky upravená na to, aby mohla na konzole fungovať, nehovoriac o tom, že na súčasných platformách hra zaberá viac ako 100GB, čo by taktiež predstavovalo problém pre Switch.

Zdroj: resetera.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk