Nintendo Switch je najrýchlejšie predávaná konzola tejto generácie

Nintendo Switch je najrýchlejšie predávaná konzola tejto generácie

Asi málokto veril, že táto hybridná konzola môže mať takýto úspech.

Ak by som sa vás spýtal, či viete, aká je najrýchlejšie predávaná konzola minimálne v USA, tak by 99% z vás určite odpovedalo „Playstation 4.“ A nečudoval by som sa vám, pretože táto konzola po svojom vydaní lámala všetky rekordy, ktoré jej prišli do cesty a už teraz prekonala celkové predaje minulogeneračných Playstation 3 a Xbox 360.

No aj napriek tomu vydala skupina NPD, ktorá sa zaoberá predajmi hier a konzol správu, v ktorej sa píše, že počas prvých 21 mesiacov predaja je najpredávanejšou konzolou v tejto krajine a počas tejto generácie konzol Nintendo Switch, ktoré predalo 8,7 milióna kusov konzol a to v období od Marca 2017 až do Novembra 2018.

NPD taktiež tvrdí, že Nintendo je najpredávanejší vydavateľ hier v tomto roku. Ich posledná exkluzivita, Super Smash Bros. Ultimate predala viac ako 3 milióny kópií za prvých 11 dní predaja. The Legend of Zelda: Breath of the Wild predala 4 milióny kópií, Mario Kart 8 Deluxe 5 miliónov kópií a Super Mario Odyssey 4,7 milióna kópií a samozrejme svojou trochou prispeli aj ďalšie first-party hry Nintenda. 

Nintendo eShop sa taktiež vo veľkom rozmáha a oproti roku 2017 v ňom tržby narástli o 105%.

Zdroj: wccftech.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk