Nintendo plánuje v roku 2019 prémiovú službu a lacnejšiu verziu Switchu

Nintendo plánuje v roku 2019 prémiovú službu a lacnejšiu verziu Switchu

 

Informácie o ktorých sme už počuli.

Podľa informácií, ktoré priniesol japonský mediálny dom Nikkei, plánuje Nintendo v roku 2019 vydanie novej konzoly.

Nie, nemusíte sa obávať o svoje Switche. Táto nová konzola bude kooexistovať so aktuálnou konzolou od Nintenda. Už nejaký čas sa o nej špekulovalo a v hre boli dve možnosti. Buď Nintendo chystá výkonnejšiu verziu konzoly, alebo prenosnú verziu.

Vyzerá to, že druhá možnosť je správna. Nové Nintendo Switch má byť menšou verziou súčasnej konzoly, ktorá bude dostupná za nižšiu cenu, no za cenu vypustenia niektorých funkcionalít. Ak sa potvrdia dávnejšie informácie, táto konzola by mala byť bez docku, čiže prakticky by malo ísť o nástupcu konzoly 3DS, ktorá, čo sa predajov týka, po vydaní Switchu výrazne slabne. Konzola by mala byť oznámená a vydaná niekedy v priebehu tohto roka. 

Ďalšia správa od Nikkei sa týka služby Nintendo Switch Online. Tá začala mať spoplatnený multiplayer v druhej polovici minulého roka, no na oplátku ponúka hráčom NES hry zdarma. Služba je lacnejšia ako u konzolových protivníkov (19,99€ ročne), no na druhej strane toho ponúka menej. To by sa však mohlo zmeniť v priebehu roka, pretože Nintendo podľa informácií Nikkei plánuje prémiovú verziu Nintendo Switch Online služby. Tá bude určená pre core hráčov, ktorí sú ochotní minúť viac peňazí za viac služieb.

Otázkou však zostáva, čo tie služby navyše budú znamenať. Budú predplatitelia tejto služby dostávať Switch hry? Bude tam zahrnutá zľava na nákup hier v digitálnom obchode? A koľko bude stáť?

Niekoľko nápadov by sme však mali. Možno by nebolo odveci implementovať voice chat priamo do konzoly a nie prostredníctvom mobilnej aplikácie a taktiež by bolo fajn, keby cloud savy podporovali všetky hry a nie iba niektoré.

Zdroj: gamerant.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk