Špekulácia: Scalebound bude oživený ako exkluzivita na Nintendo Switch

Špekulácia: Scalebound bude oživený ako exkluzivita na Nintendo Switch

 

A fanúšikov konzoly Xbox môže poraziť.

Možno si mnohí z vás spomínajú na hru Scalebound, ktorú vyvíjalo štúdio Platinum Games ako exkluzivitu pre Xbox One. V roku 2017 však Microsoft oznámil, že vývoj hry bol zrušený čo sklamalo veľkú časť fanúšikov konzoly, pretože Microsoft túto generáciu nemal silnú z hľadiska exkluzivít a zrušenie tejto hry určite nepomohlo.

Web Nintendo Insider však prišli s informáciou, že projekt možno nakoniec uzrie svetlo sveta. Podľa ich zdrojov totiž bol Scalebound oživený za pomoci financovania spoločnosti Nintendo a hra teda možno nakoniec predsa len príde, no tentokrát ako exkluzivita na konzolu Nintendo Switch.

To by súhlasilo s informáciami webu Game Informer, že Nintendo sa rozhodlo oživiť hru „o ktorej sme si mysleli, že je mŕtva.“ Niekoľko otázok však ostáva nezodpovedaných. Prvou je to, že ak sú tieto špekulácie pravdivé, či vyvíjaná hra bude mať niečo spoločné z hrou, ktorá bola pripravovaná na Xbox One. Jedným z hlavných dôvodov zrušenia hry bol totiž jej žalostný technický stav, kedy sa vývojárom nepodarilo veľký svet optimalizovať a výsledkom toho bol zlý zážitok z hrania. Teda je teoreticky možné, že nový Scalebound nebude mať s tým starým takmer nič spoločné.

Ďalšou otázkou je, či sa vôbec táto hra bude môcť volať Scalebound. Vo februári 2018 totiž Microsoft obnovil svoje práva na túto značku a podľa rôznych zdrojov ju ešte stále vlastní, aj keď napríklad v United States Patent Trademark Office je uvedená ako „opustená.“ Každopádne, ak by chcelo Nintendo v spolupráci s Platinum Games túto značku obnoviť, pravdepodobne by ju museli od Microsoftu odkúpiť.

Zdroj: Nintendo Insider

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk