Špekulácia: Microsoft prinesie Game Pass a niektoré svoje hry na Nintendo Switch

Špekulácia: Microsoft prinesie Game Pass a niektoré svoje hry na Nintendo Switch

Spoločnosť plní svoj prísľub hrania kdekoľvek.

Zdá sa, že Microsoft a Nintendo v poslednej dobe spolu vychádzajú veľmi dobre. Dvojica výrobcov konzol spolupracuje na cross-play hrách, no vyzerá to tak, že ich spolupráca sa v najbližšej dobe prehĺbi oveľa viac.

Podľa interných špekulácií Direct Feed Games, ktorého vierohodnosť potvrdilo viacero ďalších webov a osobností herného priemyslu totiž Microsoft hľadá cesty, ako vydať niektoré zo svojich hier na Nintendo Switch. Medzi tieto hry mal patriť napríklad aj Ori and the Blind Forest, Rare Replay či Cuphead. 

Informácie tvrdia, že Microsoft plánuje použiť Project xCloud na streamovanie svojich hier na konzole Nintendo Switch, čiže teoreticky je možné, že v blízkej budúcnosti si budete môcť na tejto konzole zahrať Gears of War 5 a ďalšie Microsoft exkluzivity prostredníctvom streamovania. Okrem toho však vraj Microsoft plánuje vydať na Switchi svoju službu Xbox Game Pass, vďaka ktorej môžete hrať viac ako 150 hier vydaných na konzole Xbox za jeden mesačný poplatok.

Takéto partnerstvo je síce pri prvotnej myšlienke takmer nepredstaviteľné, no pri bližšom skúmaní dáva zmysel. Aj tým, že Microsoft vydá všetky svoje exkluzivity na PC spoločnosť ukázala, že je pre ňu dôležitejšie to, aby ste využívali služby Microsoftu ako to, aby ste si kupovali jej konzoly. To znamená, že pokiaľ kupujete Xbox hry, máte predplatený Xbox Game Pass a používate Xbox Live, je jedno, aké zariadenie na hranie použijete. 

Pre Nintendo to napríklad prinesie výhodu, že na konzole Nintendo Switch si tak budete môcť zahrať hry, ktoré by ste si kvôli hardvérovej limitácii zahrať nemohli. Ak navyše dostanú podiel z predaja predplatného služby Xbox Game Pass, je to ďalší dôvod, prečo do toho ísť.

Zdroj: GameInformer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk