Nintendo plánuje v tomto roku vydať dvojicu nových konzol

Nintendo plánuje v tomto roku vydať dvojicu nových konzol

 

Tvrdí to relevantný zdroj z The Wall Street Journal.

Switch je zatiaľ pre Nintendo obrovským úspechom. Konzola mizne z pultov obchodov ako teplé rožky a momentálne sa konzola predáva rýchlejším tempom ako Playstation 4. Nintendo si súčasné tempo chce udržať, a podľa Takashiho Mochizukoho z The Wall Street Journal tak má urobiť vydaním dvoch variantov Switch konzoly.

Podľa jeho tvrdení plánuje tieto varianty konzoly Nintendo Switch vydať v lete tohto roka. Prvá varianta bude určená pre „náruživých hráčov,“ a poskytne rozšírené možnosti. Otázkou je, či to znamená, že Nintendo vydá niečo ako Xbox One X/Playstation 4 Pro. Čiže výkonnejšiu verziu svojej konzoly, ktorá hráčom poskytne hranie vo vyšších rozlíšeniach a vo vyššom framerate. Taktiež zatiaľ netušíme, aká by bola cena takéhoto zariadenia.

Druhé zariadenie má byť viac „casual-friendly,“ čo samotné Nintendo vníma ako nasledovníka populárneho handheldu Nintendo 3DS.

Podľa Mochizukiho budú údajne ľudia prekvapení tým, ako bude táto dvojica konzol vyzerať a údajne to bude veľký rozdiel oproti klasickému Switchu.

Nie je to prvý krát, čo sa objavujú špekulácie o tom, že Nintendo plánuje poskytnúť hráčom viacero variantov svojej konzoly a zdá sa, že s pribúdajúcimi zdrojmi, ktoré potvrdzujú existenciu týchto zariadení sa zvyšuje aj šanca, že sa ich skutočne dočkáme. K ohláseniu týchto konzol by malo prísť na tohtoročnej E3.

Zdroj: The Wall Street Journal

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk