Takmer 10 miliónov Switch hráčov si už platí za Online hranie

Takmer 10 miliónov Switch hráčov si už platí za Online hranie

 

Stačilo uzamknutie multiplayeru.

Keď Nintendo oznámilo službu Nintendo Switch Online, mnoho hráčov kritizovalo spoločnosť za to, že sa ubrali smerom Microsoftu a Sony a chcú spoplatniť multiplayer. Navyše, zatiaľ čo Microsoft a Sony za to ponúkajú hráčom často skvelé hry, Nintendo ponúka svojim hráčom NES a SNES hry, čo nie každý ocení. Na druhej strane, ich služba je nepomerne lacnejšia oproti konkurencii.

Zdá sa však, že Nintendo presne vedelo, čo robí a viac ako tretina vlastníkov konzoly si platí mesačné, alebo ročné predplatné, ktoré im sprístupní hranie multiplayeru. Nintendo oznámilo, že od septembra 2018, kedy bola služba oficiálne spustená si predplatné aktivovalo 9,8 milióna účtov. Z tohto čísla sú navyše vylúčené „free trial“ predplatné, no na druhej strane obsahuje aj family membership.

Výmenou za to dostali hráči Battle Royale hru Tetris 99 a Nintendo plánuje aj naďalej pripravovať pre predplatiteľov exkluzívny obsah a chce spraviť ponuku ešte atraktívnejšou.

Pomer užívateľov s predplatným voči počtu predaných konzol je približne rovnaký ako u konkurenčných konzol (aj keď Microsoft už dlhšiu dobu svoje štatistiky nezverejňuje), na úrovni okolo 30%.

Zdroj: Nintendo

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk