Nie iba Nintendo Switch Lite: Klasický Switch dostane nové diely

Nie iba Nintendo Switch Lite: Klasický Switch dostane nové diely

 

Tie môžu priniesť viacero vylepšení.

Spoločnosť Nintendo včera oficiálne ohlásila jedno z najhoršie strážených tajomstiev v histórii, handheld konzolu Nintendo Switch Lite, ktorá odoberie možnosť docku a viacero ďalších funkcií a vymení ich za atraktívnejšiu cenovku a menšie rozmery.

Nintendo však podľa aktualizácie dát v FCC (Federal Communications Commission) v USA plánuje aj upgrade klasickej verzie Nintendo Switch konzoly. Podľa správy plánuje v konzole Nintendo vymeniť SoC čip, NAND pamäte a tým pádom aj celú základnú dosku konzoly.

V praxi to môže znamenať lepšiu verziu Tegra čipu od Nvidie, ktorá by tvorila menej tepla a poskytovala lepšie frekvencie, prípadne by mala nižšiu spotrebu, čo by automaticky viedlo k dlhšej životnosti batérie. Vylepšenia NAND pamäte by zas mohli priniesť rýchlejšie načítavanie a menej zásekov pri hraní.

Nintendo pri ohlásení Nintendo Switch Lite potvrdilo, že táto konzola dostane vylepšený SoC čip a NAND pamäte, takže je dosť pravdepodobné, že presne rovnaké zlepšenia čipov dostane aj klasická verzia.

Postupné vylepšovanie čipov a komponentov v konzolách nie je ničím novým, no vzhľadom na prenosnú formu Switchu by takéto vylepšenia mohli byť pre túto konzolu o to viac prospešnejšie.

Zdroj: TheVerge

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk