Nízka kvalita Joy-Conov konzoly Nintendo Switch spôsobila žalobu na Nintendo

Nízka kvalita Joy-Conov konzoly Nintendo Switch spôsobila žalobu na Nintendo

 

Spoločnosť zareagovala.

Okrem pochvalného uznania spoločnosti Nintendo kvôli predstaveniu Lite verzie konzoly Nintendo Switch sa v posledných dňoch spustila na spoločnosť aj spŕška kritiky zo strany hráčov a pripojila sa dokonca aj právnická firmy Chimicles, Shwartz Kriner & Donaldson-Smith, ktorá vytvorila žalobu ku ktorej sa môžu pripojiť zákazníci Nintenda, ktorých sa dotýka jeden závažný problém.

Ten sa týka kvality Joy-Conov, ovládačov pre konzolu Nintendo Switch. Údajná nízka kvalita analógových páčok totiž spôsobuje, že veľmi rýchlo začnú trpieť tzv. stick driftom. To je neželaný úkaz, kedy sa analógová páčka nevie vrátiť späť do základnej polohy a napriek tomu, že ju neposúvate do žiadneho smeru, tak analógová páčka vykonáva pohyb do určitého smeru, alebo prípad keď je analógová páčka v základnej polohe, no napriek tomu dáva príkazy na pohyb kvôli zošúchaniu vodivej vrstvy v snímači (ďakujeme čitateľovi za upozornenie). Tento problém sa občas vyskytuje aj pri ostatných gamepadoch (pre konzoly Xbox One a Playstation 4), no zdá sa, že pri Switchi sa vyskytuje nezvyčajne často.

„CSK&D spustili kolektívnu žalobu voči spoločnosti Nintendo of America kvôli nedostatkom v ovládačoch Joy-Con, ktoré sú súčasťou herných konzol Nintendo Switch. Žaloba bola podaná na Okresnom súde Spojených Štátov pre západný dištriktu Washingtonu tvrdí, že analógové páčky Joy-Con ovládačov sú poruchové a spôsobujú problém s driftom. Špecificky ide o jav, že analógová páčka vykonáva pohyb aj vtedy, keď s ňou žiaden pohyb vykonávaný nie je, čo narušuje hranie. Táto žaloba je podaná v mene vlastníkov konzol a používateľov Joy-Conov podľa rôznych zákonov o ochrane spotrebiteľa,“ napísala vo svojom vyhlásení právnická firma.

Nintendo na túto žalobu reagovalo vyhlásením: „V Nintende sme hrdí na to, že tvoríme kvalitné produkty a neustále ich vylepšujeme. Sme si vedomí problémov, ktoré zažívajú niektorí užívatelia Joy-Conov. Chceme, aby sa naši zákazníci pri používaní konzoly Nintendo Switch bavili a keď to konzola neplní odporúčame zákazníkom, aby sa obrátili na podporu Nintenda."

Uvidíme teda, kam táto žaloba bude smerovať. Každopádne, veríme, že vydaním novej revízie Switchu a taktiež aj konzoly Switch Lite budú tieto problémy odstránené. V opačnom prípade môže mať Nintendo v rukách veľmi veľký problém.

Zdroj: Comicbook

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk