Nintendo bude opravovať problémy so stick-driftom zdarma

Nintendo bude opravovať problémy so stick-driftom zdarma

 

Klobúk dole pred takouto reakciou.

Spoločnosť Nintendo sa dostala prednedávnom pod paľbu kritiky za problémy s analógovými páčkami na Joy-Conoch konzoly Nintendo Switch, ktoré trpia tzv. stick driftom. Včera vydala spoločnosť oficiálne vyhlásenie, ktoré bolo...prinajlepšom alibistické. Prakticky povedali, že vedia o problémoch, no ľudia majú v prípade ich výskytu kontaktovať podporu.

Lenže na pozadí spoločnosť pracovala na tom, aby tento problém riešila. Web Vice sa dostal k internému dokumentu Nintenda z ktorého vyplýva, že spoločnosť bude poskytovať opravy Joy-Conov a to úplne zdarma:Od zákazníkov nebude viac požadovaný dôkaz o kúpe na to, aby im bola poskytnutá oprava Joy-Conov. Zároveň nebude potrebné potvrdzovať, že Joy-Cony sú v záruke. Keď bude zákazník požadovať vrátenie peňazí za opravu Joy-Conov, tak mu budú vrátené peniaze."

Vierohodnosť dokumentu potvrdili viaceré zdroje, no Nintendo odmietlo celú situáciu komentovať.

Členovia podpory taktiež dostali inštrukcie, aby sa snažili zákazníkom v takejto situácii pomôcť a keď sa im nepodarí vyriešiť tento problém, môžu aktivovať opravu, ktorá však bude vykonaná úplne zdarma. A tá sa samozrejme týka aj Joy-Conov po záruke a nebude sa vyžadovať doklad. Doteraz si za pozáručné opravy spoločnosť účtovala 40$.

Nintendo však v dokumente poskytuje aj návod, čo majú pracovníci podpory tvrdiť zákazníkom pri určitých otázkach, ktoré sa týkajú najmä prípadného opakovania tohto problému pri Switch Lite. Ich odpoveď má byť „Očakávame, že náš hardvér bude poskytovať také služby, na aké bol dizajnovaný.“ Čiže asi ťažko predpokladať, či Nintendo očakáva opakovanie sa týchto problémov aj pri Lite verzii konzoly.

Cieľom Nintenda pri zavedení tohto kroku je „Rýchlo odpovedať na tieto otázky aby sme opäť vyčarili úsmev na tvári zákazníkov.“ Zatiaľ nevieme, čo sa stane so žalobou, ktorú na Nintendo podala americká právnická firma.

Zdroj: Vice

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk