Nintendo si súdom vymohlo zablokovanie prístupu k pirátskym stránkam

Nintendo si súdom vymohlo zablokovanie prístupu k pirátskym stránkam

 

Zatiaľ iba v UK.

Nintendo nemá rado pirátov. Lenže Nintendo nemá rado ani tých, ktorí na internete šíria hry ktoré sú staré viac ako 20 rokov a taktiež nemá rado tých, ktorí umožňujú iným prevádzkovať nelegálne kópie hier cez modovanie konzol.

Už je to niekoľko mesiacov, čo vydali príkaz na zrušenie dvoch populárnych webov na ktorých užívatelia zdieľali romky z NES a SNES hier a teraz prešli na ďalšiu fázu v tejto vojne proti pirátom.

Podľa súdu v UK musia veľký poskytovatelia internetu vo Veľkej Británii, konkrétne spoločnosti Sky, BT, EE, Talktalk a Vrigin Media zablokovať alebo nejakým spôsobom obmedziť prístup používateľov na stránky, ktoré distribuujú pirátske kópie hier na Nintendo Switch, modifikovaný hardvér, alebo stránky, ktoré obsahujú návody na modovanie konzol.

Odvolací súd potvrdil rozhodnutie prvostupňového súdu, keď Nintendo tvrdilo, že tieto stránky porušujú autorské práva a umožňujú distribúciu nelegálnych kópií hier.

„Dnes potvrdil odvolací súd naše tvrdenie a odsúdil distribúciu nelegálneho softvéru. Sme radi, že súd potvrdil, že distribúcia takéhoto hardvéru a softvéru nie je v súlade so zákonmi. Toto rozhodnutie pomôže britskému hernému priemyslu a viac ako 1800 vývojárom po celom svete vytvárať hry na Nintendo Switch a budú sa môcť spoliehať na legitimitu predajov svojich hier.“

Zdroj: Eurogamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk