Joy-Con drift „hryzie“ Nintendo aj naďalej a spoločnosť tak čelí ďalej žalobe

Joy-Con drift „hryzie“ Nintendo aj naďalej a spoločnosť tak čelí ďalej žalobe

 

Oprava v nedohľadne.

Nintendo Switch Lite si majitelia chvália. Táto čisto handheld verzia hybridnej konzoly Nintendo Switch zaujala a lieta z políc obchodov raketovým tempom. Lenže. Je tu jedno veľké ALE.

A to je fakt, že Switch Lite, podobne ako klasický Switch trpí veľkým neduhom, ktorý sa nazýva Joy-Con drift. O to viac znepokojujúce je to z dôvodu, že od vydania konzoly ubehlo ešte len niekoľko dní, čo potvrdilo viacero užívateľov naprieč celým svetom. Konzola tak nesprávne registruje pohyb analógových páčok a tento problém vyžaduje zásah servisu.

Nintendo na tieto problémy zareagovalo tradičným „našu hrdosť si zakladáme na vytváraní kvalitných produktov a na ich kontinuálnom zlepšovaní.“

Je to nepochybne nepríjemná situácia pre zákazníkov a aj pre Nintendo a zákazníci v USA sa tak rozhodli o podanie žaloby, respektíve o doplnenie už existujúcej žaloby o tomto probléme, ktorá bola podaná v júli tohto roka. Problémy so Switch Lite sú navyše o to horšie, že v prípade jeho výskytu musí ísť do servisu kompletne celá konzola a nie iba jeden Joy-Con ako to je v prípade klasického Switchu.

Právnická spoločnosť Hoeg Law však považuje žalobu ohľadom Switch Lite za predčasnú. Jednak je Switch Lite nová konzola ktorú teda samozrejme pokrýva záruka (ktorá je v USA po dobu 12 mesiacov) a taktiež sa nedá potvrdiť fakt, že analógové páčky vo Switch a Switch Lite sú totožné, napriek tomu, že sa to tak zdá.

Uvidíme teda, ako sa táto situácia bude vyvíjať ďalej. Zdá sa však, že Nintendo má v rukách reálny problém a to sa blíži najväčšia nákupná horúčka.

Zdroj: GameDaily.biz

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk