Pokémon dostane MOBA hru a fanúšici nie sú vôbec spokojní

Pokémon dostane MOBA hru a fanúšici nie sú vôbec spokojní

 

Nintendo stále tápa.

Pokémon Sword & Shield mal byť pre pokémonov to, čo pre Zeldu Breath of the Wild, no bohužiaľ sa tak nestalo. Hráčom bol opäť raz ponúknutý rovnaký koncept hry, ktorý sa nezmenil od 90. rokov, a ktorý už dlhý čas pôsobí značne unavujúco. Po minulotýždňovom prekvapivom ohlásení pokračovania legendy Pokémon Snap bolo prisľúbené ešte jedno veľké ohlásenie. Očakávali sa veľké veci. To ohlásenie napokon prišlo, no šťastní neostal nikto. Hráči z hry nadšení nie sú a tvorcovia nie sú nadšení z reakcie hráčov.

Pokémon Unite je v podstate MOBA hra určená pre mobilné telefóny a Nintendo Switch, v ktorej budú hráči vytvárať tímy pokémonov a bojovať proti sebe v arénach. Tento koncept nie je práve to, čo by si fanúšikovia série nejako želali. Za nelichotivé komentáre môže navyše aj fakt, že Pokémon Unite vyvíja štúdio Tencent Games, herná divízia čínskeho gigantu Tencent. To je totiž známe kopírovaním iných známych hier a priživovaním sa na ich úspechu. A to sa hráčom samozrejme nepáči. Situácia by sa dala prirovnať k neslávnemu prezentovaniu Diablo Immortal.

To, že Pokémon Unite nebude medzi hráčmi najobľúbenejšia hra dokumentuje aj fakt, že pomer lajkov/dislajkov pod oficiálnym YouTubde videom je 77 tisíc ku 133 tisíc v "prospech" palcov dole. Navyše hráči obviňujú tvorcov, že vymazali vyše 50 tisíc palcov dole a to neveští pre hru nič dobré.

Zdroj: Nintendo

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk