Microsoft údajne testuje Project xCloud na platforme Nintendo Switch
Fáma

Microsoft údajne testuje Project xCloud na platforme Nintendo Switch

 

Črtá sa spolupráca?

O možnej spolupráci Nintenda a Microsoftu sa hovorí už veľmi dlhú dobu. Microsoft totiž očividne nevidí Nintendo ako svojho konkurenta a aj z toho dôvodu nemal problém poskytnúť na túto platformu svoje exkluzívne hry ako Ori and the Blind Forest či Cuphead.

Podľa leakera, ktorý odhalil existenciu Nintendo Switch Lite sa však črtá dosť výrazné prehĺbenie tejto spolupráce. Microsoft by totiž mohol poskytnúť možnosť, ako si na Switchi zahrať veľké AAA hry, ktoré na Switchi nie sú, kvôli nízkemu výkonu konzoly. A použil by na to svoju streamovaciu službu Project xCloud.

Táto služba je podľa jeho tvrdení momentálne testovaná s tým, že jej verejné testovanie by malo prebehnúť v roku 2021. Aplikácia Project xCloud by mala mať podobné UI, ako na smartfónoch a predplatné pre xCloud by nemalo fungovať nezávisle od Nintendo služieb, ale malo by byť nejakým spôsobom integrované (možno vyššia forma predplatného).

Podporované by mali byť Xbox a aj PC hry, no aplikácia údajne zatiaľ podporuje iba handheld mód konzoly a nie docked mód.

Celkovo by to dávalo zmysel. Microsoft chce totiž svoju službu dostať svoje predplatné Xbox Game Pass a Project xCloud všade, kde sa dá. A Nintendu zas chýba hromada AAA hier a s príchodom next-gen konzol budú ich porty ešte menej časté. Otázok okolo možného fungovania tejto služby je však veľmi veľa a na odpovede si budeme musieť ešte chvíľu počkať. Ak z toho vôbec niečo bude.

Zdroj: Clien.net

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk