Switch Pro príde v 2021 a poskytne vyšší výkon, DLSS, OLED no aj vyššiu cenu

Switch Pro príde v 2021 a poskytne vyšší výkon, DLSS, OLED no aj vyššiu cenu

 

Ďalšie informácie sa valia.

Nintendo stále pred svetom tají, že o chvíľu začne produkciu novej verzie Nintendo Switch konzoly, čo je pochopiteľné. Dve modely Switch konzol sa predávajú skvelo a nie je dôvod ohlasovať príchod nového modelu príliš skoro, aby to nezačalo kanibalizovať predaje konzol Nintendo Switch a Nintendo Switch Lite.

Informácií však postupne pribúda. A o ďalšie sa podelil redaktor Bloombergu Takashi Mochizuki. Ten sa totiž zo svojich zdrojov dozvedel, že vydanie nového Switch modelu je naplánované na koncoročnú nákupnú horúčku a nový model Switchu prinesie značne vylepšený hardvér.

Asi najdôležitejším poznatkom je to, že „Switch Pro“ prinesie nový čip od Nvidie s integrovanou podporou DLSS. To umožní handheldu poskytnúť rozlíšenia, ktoré sa budú približovať k 4K v docked móde. Handheld taktiež dostane 7-palcový OLED displej od spoločnosti Samsung.

Okrem toho dostane táto nová revízia Switchu lepší procesor a viac pamäte. DLSS podpora bude od vývojárov vyžadovať nakódovanie podpory, takže vo väčšine prípadov bude slúžiť výlučne na podporu nových hier, aj keď nie je vylúčené, že niektoré Nintendo štúdiá pridajú túto podporu aj pre staršie hry.

Očakáva sa, že tieto výrazné vylepšenia Switchu sa odrazia aj na cene pre koncových zákazníkov. V súčasnosti je cena konzoly Nintendo Switch stanovená na 299€ za bežný model a 199€ pre Switch Lite. Pri novom Switchi by sme však mali očakávať cenu 399€: „349,99 by zvýšilo zaujímavosť tohto produktu, no myslím si, že Nintendo dokáže pritiahnuť hráčov aj pri cene 399,99,“ povedal analytik Bloombergu Matthew Kanterman.

Zdroj: Bloomberg

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk