Nintendo zvýšilo produkciu Switch konzol a plánuje pokoriť rekord

Nintendo zvýšilo produkciu Switch konzol a plánuje pokoriť rekord

 

Kde sa dvaja bijú...

Zatiaľ čo Sony a Microsoft vykročili úspešne do novej generácie konzol a momentálne majú problém pokryť dopyt po svojich konzolách, tak Nintendo potichu dominuje predajom hardvéru. A Nintendo očakáva, že táto situácia bude pokračovať.

Japonský web Nikkei totiž informoval o tom, že Nintendo plánuje zvýšiť produkciu svojich Switch konzol a to do takej miery, že do konca finančného roka FY2022 (ten sa končí 31. marca 2022) chcú vyrobiť 30 miliónov Nintendo Switch konzol. To je zvýšenie produkcie takmer o tretinu a je zrejmé, že spoločnosť očakáva vysoký záujem o svoj hardvér. Iba pre porovnanie, Sony očakáva, že počas najbližšieho roka dokáže do obchodov dodať vyše 16 milióna Playstaiton 5 konzol.

„Spoločnosť oslovila dodávateľov niekoľkých súčiastok, aby zvýšili svoju produkciu, pričom niektorí z nich oficiálne priznali, že zvažuje zvýšenie výroby.“

Nikkei taktiež dodáva, že Nintendo plánuje „Switch Pro“ vylepšenú verziu Switch konzoly a dočkať by sme sa jej mali do konca tohto roka. Podľa špekulácií by mala mať táto konzola 7-palcovú OLED obrazovku, podporu DLSS technológie vďaka vylepšenému Nvidia čipu a ďalšie zlepšenia samozrejme s vyššou cenovkou.

Nintendo samozrejme na špekulácie nereagovalo.

Ak by sa Nintendu podarilo naďalej vypredávať svoje zásoby konzol a vyrobili by tých 30 miliónov konzol, tak by išlo o najúspešnejší rok predaja hardvéru vo videohernej histórii. Aj Sony pri masívnom úspechu Playstation 4 konzol dokázalo predávať niečo vyše 20 miliónov konzol ročne a zdá sa, že Switch je vo vlastnej lige.

Nintendo Switch dokázal od svojho uvedenia na trh v marci 2017 predať vyše 80 miliónov konzol a pomaly sa približuje predajom konzoly Nintendo Wii.

Zdroj: Nikkei

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk