Čo priniesol nový Nintendo Direct Mini?

Čo priniesol nový Nintendo Direct Mini?

 

Krátke ale výživné.

Dnes sa uskutočnil nový diel (ne)pravidelnej relácie Nintendo Direct, ktorý trval 25 minút a priniesol niekoľko zaujímavých ohlásení, no hlavne slúžil ako sumár už ohlásených hier. V článku sa spomínajú len tie najdôležitejšie ohlásenia.

Úvod patril expanzii Sunbreak pre Monster Hunter Rise. Toto akčné RPG vyzerá úžasne a ponúkne hŕbu obsahu, vrátane balíčkov bezplatných updatov obsahujúcich nové monštrá. Tento rok prídu tri balíčky, v auguste, v jeseni a zime. Ďalšie sú plánované na rok 2023. Nintendo následne ohlásilo vydanie oceňovanej sekačky Nier: Automata na Nintendo Switch. Hra tu vyjde v kolekcii nazvanej Nier: Automata The End of Yorha Edition. Nasledovné minúty patrili štýlovej hororovej adventúre Lorelei and the Laser Eyes, ktorá vyjde na Switchi budúci rok. Táto hra vyjde rovnako tak aj na PC.

Nintendo Switch okúsi prítomnosť nových Pac Manov a taktiež starého dobrého Mega Mana. Prvá ohlásená hra bol Super Bomberman R 2, ktorý okrem konzoly od Nintenda vyjde aj na PC a konzolách od Sony a Microsoftu. Po tom prišla chvíľa masívnej kolekcie taktických RPG hier Mega Man Battle Network Legacy Collection, ktorá spája hneď desať klasických hier z Game Boy Advance a pripája k nim nové featúry. Tá okrem Switchu vyjde aj na PC a PlayStation 4. Všetkých milovníkov pažravej oranžovej gule musel potešiť remake pecky Pac-Man World, ktorý vyjde pod názvom Pac-Man World: Re-PAC. Tento remake rozsiahlej plošinovky z roku 1999, ktorý vyšiel na prvý PlayStation, vyjde 26. augusta a prinesie novú grafiku a remasterované minihry.

Prvýkrát vôbec sme mohli vidieť Return to Monkey Island v pohybe. Hra si aj napriek kritike fanúšikov zachováva svoj pôvodný grafický štýl, ktorý v pohybe vyzerá presne tak, ako by ste od hry s týmto artštýlom čakali. Ubisoft sa pripomenul s exkluzivitou Mario + Rabbids Sparks of Hope, pre ktorú ohlásil dátum vydania na 20. október. Na Switch sa pripravuje aj vlakový simulátor Railgrade, teda hra žánru, ktorý nie je na tejto platforme vôbec každodennou záležitosťou. Railgrade vyšiel pred pár mesiacmi aj na PC. Svoje na Switchi konečne poriadne predviedol aj Sonic Frontier, ktorý síce fanúšikovia modrého ježka kritizujú ako sa len dá, no hra v tomto gameplay videu nepôsobila vôbec zle. Square Enix ohlásilo vydanie Dragon Quest Treasures, oficiálny prequel k Dragon Quest 11. Hra vyjde 9. decembra.

Záver relácie patril trom najväčším ohlásesniam. Valve ohlásilo vydanie Portal: Companion Collection na dnešný deň, čiže kolekciu Portal hier si môžete kúpiť z eShopu už teraz. Square následne ohlásilo celkom novú hru menom Harvestella. Pôjde o akčné RPG so ženskou hlavnou predstaviteľkou, ktorého akčná zložka bude kombinovaná so simuláciou života na štýl Animal Crossing. Táto hra vyjde aj na PC. Úplne nakoniec sa k slovu dostal Atlus, ktorý ohlásil vydanie už skôr ohlásenej trojice hier Persona 3 Portable, Persona 4 Golden a Persona 5 Royal pre PC, PS5 a XONE, aj na Nintendo Switch.

Zdroj: Nintendo

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk