Hlas Bayonetty žiada fanúšikov o bojkot hry Bayonetta 3

Hlas Bayonetty žiada fanúšikov o bojkot hry Bayonetta 3

 

Zištné dôvody.

Mnohých fanúšikov série Bayonetta nepotešilo, keď sa dozvedeli, že herečka Hellena Taylor nebude hlasom hlavnej postavy série v trojke. Namiesto nej sa postavy chopila známa Jennifer Hale. Už pochopiteľnejšie však bolo odôvodnenie – Nintendo a PlatinumGames tvrdili, že Taylor sa im jednoducho nezmestila do časového rozvrhu.

To však nemusí byť až taká pravda. Potvrdila to sama Taylor prostredníctvom príspevku na sociálnej sieti Twitter. Taylor tvrdí, že dôvodom, prečo si nezopakovala rolu Bayonetty boli doslova smiešne peniaze (na pomery zárobkov vo VO priemysle), ktoré jej Nintendo a štúdio PlatinumGames ponúkli. Podľa jej vlastných slov dostala ponuku na 4000$ dolárov a aj to až po tom, čo sa pokúsila vyjednať navýšenie. To naznačuje, že pôvodná ponuka bola ešte nižšia.

Vo video správe, ktorou porušila NDA klauzulu označila celú ponuku za „nemorálnu“ a celá situácia jej spôsobila úzkosť, depresie a samovražedné myšlienky.

„Séria Bayonetta zarobila približne 450 miliónov dolárov a to bez započítania merču. Ako herečka som sa vzdelávala celkovo sedem a pol roka - tri roky na Londýnskej akadémii hudobných a dramatických umení u hlasovej trénerky Barbary Berkery a štyri a pol roka u legendárneho Larryho Mossa v Los Angeles. A čo si mysleli, že to stálo za to? Koľko mi ponúkli zaplatiť? Konečná ponuka za celú hru bola štyritisíc amerických dolárov," tvrdí Taylor.

Taylor tak požiadala fanúšikov, aby bojkotovali hru Bayonetta 3: „Je to urážka mňa, množstva času, ktorý som venovala práci na svojom talente, a všetkého, čo som tejto hre a fanúšikom dala. Žiadam fanúšikov, aby bojkotovali túto hru a namiesto toho peniaze, ktoré by ste minuli na túto hru, venovali na charitu. Nechcela som svet, nežiadala som príliš veľa. Žiadala som len o slušnú, dôstojnú mzdu. To, čo urobili, bolo síce legálne, ale nemorálne."

Režisér hry Hidetaka Kamija však tieto tvrdenia označil na sociálnej sieti Twitter za nepravdivé.

Bayonetta 3 vychádza 28. októbra na Nintendo Switch.

Zdroj: Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk