Bývalá dabingová herečka Bayonetty údajne vo svojich tvrdeniach zavádzala

Bývalá dabingová herečka Bayonetty údajne vo svojich tvrdeniach zavádzala

 

Hádka pokračuje.

V pondelok sme vás informovali o novom konflikte, ktorý sa týka dnes už bývalej dabingovej herečky postavy Bayonetta, Helleny Taylor. Tá porušila NDA aby dala hráčom najavo, že štúdio PlatinumGames jej ponúklo „urážlivú“ ponuku vo výške 4000$ za to, aby si zopakovala svoju rolu v hre Bayonetta 3. Taylor to odmietla a tak PlatinumGames najali na jej miesto známu Jennifer Hale. A aby sme nezabudli, Taylor vyzvala na bojkot hry.

Zdá sa však, že Taylor z príbehu vynechala niekoľko dosť podstatných informácií. Jason Schreier z Bloombergu totiž pátral a podarilo sa mu dostať k dokumentácii a taktiež aj tvrdeniam viacerých zdrojov, ktoré „o situácii vedeli.“ Tieto informácie následne potvrdil aj web VGC.

Podľa nich sa PlatinumGames snažilo dohodnúť s Taylor v lete 2021 a ponuka štúdia síce bola 3000 až 4000$, no táto platba sa týkala jedného „posedenia“ pri nahrávaní hlasu postavy Bayonetta. Tých posedení však bolo plánovaných minimálne päť, čo by odmenu pre Taylor upravilo na minimálne 15 tisíc dolárov a podľa zdrojov VGC išlo o „masívne zvýšenie“ oproti hre Bayonetta 2.

Podľa Bloombergu však Taylor žiadala „šesťmiestnu sumu“ a taktiež aj tantiemy na základe predajov hry. Taylor však tieto tvrdenia odmieta a označila ich ako „klamstvá a totálny vtip.“

„Najradšej by som to zanechala v spätnom zrkadle a nechala celú tú prekliatu sériu za sebou," povedala pre VGC. "Takže si myslím, že svoje videá nechám tak, ako sú. Povedala som pravdu."

Šéf vývoja hry Hideki Kamija prakticky okamžite po tom, čo Taylor zverejnila svoje tvrdenia naznačil, že ide o klamstvá, no vzhľadom na tajnostkársku povahu kontraktov sa kompletne celú pravdu asi tak skoro nedozvieme. Faktom ale zostáva, že Taylor si svoju rolu čarodejnice nezopakuje a 28. októbra si hráči budú musieť zvyknúť na nový hlas.

Zdroj: VGC/Bloomberg

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk