Rabbids Land - Recenzia

 

Rabbids sú známi všetkým fanúšikom videohier ako zákerní zajačikovia, ktorí robia zlobu všade, kde sa ich špicaté uši dostanú. Úhlavných nepriateľov Raymana si fanúšikovia natoľko obľúbili, že v roku 2009 sa ich Ubisoft rozhodol vydať v samostatnej hre, ktorá bola veľmi pozitívne prijatá herným publikom, a hráčom sa ich zloby natoľko zapáčili, že sa z nich stala herná ikona. 

Rabbids zavítali aj na Nintendo Wii U a opäť vo forme párty hry, ktorá sa nesie v lunaparkovom duchu. Čo vyvedú tieto ušaté potvory tentokrát? Našťastie sú na Wii U rabbids presne takí, ako si ich pamätáme. Zajačikovia sú ujetí, blázniví, zákerní a pri každom svojom kúsku vydajú hlučné „Daaagh!“. Ich kaskadérske kúsky sú sprevádzané vtipnými mimikami a pózami, ktoré vás neraz rozosmejú. V skratke, sú to rabbids, presne takí, akých sme vždy mali radi.

Rabbids Land používa klasickú šablónu párty hry. Budete hádzať kockou a chodiť po hernej ploche, každé políčko bude predstavovať buď minihru , alebo nejakú inú udalosť. Vaším cieľom je zozbierať určitý počet trofejí, ktoré môžete rôznymi spôsobmi v minihrách vyhrávať alebo, pri menšom šťastí, aj strácať. Tento štýl hry, hoc môže znieť zastaralo, sa už mnohokrát overil, najmä ako výborný žáner na párty, keď si chcete zahrať spolu s viacerými priateľmi a poriadne sa pri tom zasmiať.

Samotné minihry sú celkom zábavné a vtipné, hoc nie sú revolučné. Aj tak si príjemne zasúťažíte a rabbids vás budú svojimi kúskami non stop rozosmievať. Veľkým plusom je, že Rabbids Land naplno využíva nové možnosti, ktoré Wii U poskytuje, a využíva ich veľmi dobre. Preto budete novým Wii U gamepadom točiť a šoférovať, kresliť na dotykovej obrazovke, fúkať do mikrofónu, kým druhý hráč sa vám to bude snažiť nejakým spôsobom pomocou klasického Wii ovládača s nunchuckom prekaziť. Minihry sú dizajnované asymetricky, to znamená, že v každej minihre bude každý hráč robiť niečo iné. Graficky aj zvukovo je Rabbids Land taktiež výborne urobený a naplno využíva nový Wii U hardvér . Celkový dojem je po tejto stránke veľmi pozitívny.

Rabbids Land vyzerá pekne, ale to je asi tak všetko. Kým rabbids vás budú zabávať svojimi klaunovskými kúskami, hrateľnosť trpí neuspokojivým konceptom stolovej hry, ktorá sa rýchlo stane nudnou. Párty hry sú špecifickým žánrom práve v tom, že kým jeden hráč by sa pri nich len veľmi ťažko zahral, pri viacerých hráčoch dokážu väčšinou poskytnúť hodiny zábavy. Rabbids Land sa však nehrá dobre ani s viacerými hráčmi, pretože hru môžu hrať až štyria hráči, ale samotné minihry sú dizajnované len pre dvoch a ostatní musia čakať, kým skončia. Väčšinu času budete sedieť a prizerať sa, ako hrajú ostatní hráči, než dôjde na vás, a to sa vám veľmi rýchlo zunuje. Hra jedného hráča je možná s počítačovými súpermi, ale to vás taktiež začne nudiť po pár minútach, pretože tento štýl hry je vyslovene dizajnovaný pre hru viacerých hráčov, a pokiaľ si nepotrpíte na klasické minihry, po pár minútach vás hra jedného hráča omrzí.

Verdikt

Rabbids Land je vtipná párty hra, ktorá má peknú grafiku a zvuk, využíva naplno nové Wii U možnosti a je celkovo dobre nadizajnovaná. Minihry však poskytnú potešenie skôr dvom hráčom než štyrom a aj keď sú zábavné, čoskoro stratia svoje prvotné čaro a časom sa stanú nudnými a repetitívnymi. Rabbids Land má ešte čo dohnať, ak sa chce vyrovnať gigantom v tomto žánri , ako napríklad Mario Party, ale aj tak má čo hráčom ponúknuť. Ak by ste Rabbids Land zohnali v zľave, pokojne si ju môžete do zbierky kúpiť, avšak dovtedy o moc neprídete. Ušiaci rabbids sú však takí sympatickí, že dúfame, že sa ešte na Wii U objavia, avšak bez spomenutých nedostatkov.

Informácie o hre

Game Cover GameExpres.sk - predaj hier - hry pre PC a konzoly
Rabbids Land
Platforma: Wii U
Žáner: párty hra
Výrobca: Ubisoft
Distribútor v SR: Conquest
Hru na recenzovanie poskytla spoločnosť: Conquest
Zaujala vás táto hra? Objednajte si ju na GameExpres.sk

Naše hodnotenie

65%
 
Rabbids prišli už aj na Wii U a síce sú vtipní ako predtým, samotná hra až taká zábavná nie je
  Klady
  • rabbids
  • grafika a zvuk
  • využitie Wii U
  • celkový dizajn
  Zápory
  • otravný multiplayer
  • často nezáživná hra
  • podpriemerná párty hra
korekcia: Zdenka Schwarzová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk