Lego City Undercover - Recenzia

 

Lego hry sa na konzolách tešia všeobecnej popularite už nejakú dobu. V minulosti sa tieto hry odohrávali v svete určitého populárneho filmu ako Indiana Jones, Batman alebo Harry Potter, čo, samozrejme, obmedzovalo tvorivé hranice vývojárov. Lego City Undercover sa odohráva v originálnom legovom meste, Lego City, v ktorom nenájdete žiadne postavy z iných filmov.

Ide o exkluzívnu lego hru na Wii U, ktorá nám sľubovala sand-box štýl hrania á la GTA, samozrejme, doplnené o klasický humor lego hier. Pokiaľ ste fanúšikmi lego hier alebo ste len zvedaví, či sa oplatí Lego City Undercover na Wii U kúpiť, čítajte ďalej.

Vítajte v Lego City! V tomto meste sa treba správať slušne a najmä jazdiť obzvlášť opatrne, lebo všetko je tu postavené z lega. Ujmete sa role Chase McCaina, sympatického a charizmatického policajta, ktorý sa po dlhšom čase vracia do pozície ochrancu zákona, konkrétne, aby vystopoval a zabasol svojho úhlavného nepriateľa, Lexa Furyho, ktorého už v minulosti raz chytil, ale ten opäť unikol. Z jednoduchých policajných úloh postupne prejdete na zložitejšie a už po prvých hodinách sa vypracujete na tajného agenta, ktorý sa infiltruje do mafiánskeho prostredia . Na svojej ceste stretnete desiatky svojských postáv, všetky výborne nahovorené a perfektne nadizajnované. Sprevádzať vás bude Frank Honey, váš najväčší fanúšik a typický policajt, ktorý má, takpovediac, o koliesko menej , sympatická policajtka, Ellie Phillips, ktorá vám bude pomáhať a radiť cez vysielačku, alebo váš, na vás zasadnutý nadriadený šéf, Marion Dunbyho, rád si pripisujúci pod svoje meno vaše úspechy a, ako každý policajt, celé dni sa napchávajúvi legovými "koblihami" .

Hráči, ktorí hrali predošlé lego hry, bude Lego City Undercover veľmi povedomé. Okrem toho, že sa, samozrejme, odohráva v inom svete, princíp lego hry zostal, a ten je taký, že komplet všetko sa dá rozbiť na kúsky a za to môžete zbierať lego peniažky. Lego City je navrhnuté prekrásne a je plné života a aktivít, ktoré počas dňa vykonávajú miestni občania. Je dostatočne veľké, s rôznymi mestskými aj mimomestskými oblasťami, poskytujúc tak dostatočne veľa slobody na voľné jazdenie a objavovanie. Podobne, ako v GTA hrách, aj tu sa môžete bezcieľne potulovať, zobrať si hocijaké vozidlo, od vlakov až po helikoptéry, a skúmať, čo sa v meste deje. V hre nájdete viac ako sto druhov vozidiel, každé s úplne iným ovládaním, takže si stačí len vybrať a nerozbiť ho. Občas budete musieť prekonávať rôzne prekážky a k tomu si môžete postaviť rôzne pomôcky. Potrebujete preskočiť z jednej budovy na druhú? Nie je problém, len niečo rozbite a prestavajte to na trampolínu! Okrem toho budete stavať aj obrovské stavebnice, na ktoré budete musieť zozbierať špeciálne lego kocky a postavíte z nich mosty, obrovské vozidlá alebo celé budovy, ktoré väčšinou posunú váš príbeh ďalej, alebo odomknú nové oblasti.

Keď sa práve nebudete mestom potulovať a všetko v dohľade demolovať, môžete sa venovať príbehu, ktorého prejdenie vám potrvá desiatky hodín . Dej je vedený v duchu klasickej policajnej komédie, plnej policajného klišé a rôznych narážok a paródií na pop kultúru. Ako sa na správneho policajta patrí, budete riešiť rôzne hádanky, naháňať rôznych kriminálnikov a častokrát, keď sa budú brániť vašej spravodlivosti, s nimi budete zápasiť a bojovať. Keďže je hra určená širokému publiku, nepôjde o žiadne veľké násilie a nenatrafíte ani na obrovský odpor, ale aj tak sú bitky celkom zábavné, a budete robiť rôzne kung fu hmaty a so svojimi nepriateľmi budete rozbíjať okolie. Okrem toho je dej plný zaujímavých policajných misií. Budete sa, napríklad, snažiť získať si dôveru mafiánskych bossov a na dôkaz toho vylúpite banku, pomôžete komplicom uniknúť z väzenia a zažijete divoké naháňačky na cestách. Po prejdení určitého levelu sa vám otvorí tzv. free-play mód, do ktorého sa môžete neskôr vrátiť s novými schopnosťami a otvoriť nové oblasti, ktoré ste predtým ešte otvoriť nemohli. Obsah je dosť pestrý na to, aby vás zabával hodiny. Nejde o náročnú hru, ale jej dej si udrží vašu pozornosť po celý čas, hoci niekedy sa jednotlivé pasáže stanú nudnými alebo nezáživnými a od hry si radšej dáte malú pauzu.

V predošlých lego hrách ste chodili vo dvojici a kombinovali ste schopnosti dvoch postáv. V Lego City Undercover budete chodiť sólo a budete si meniť rôzne prestrojenia , aby ste sa zladili s okolím a menili si schopnosti. Hľadanie týchto prestrojení je ďalšou súčasťou hry, s ktorou sa môžete zabaviť, keď nebudete prechádzať príbehom. Chýba tu však multiplayer, ktorý si táto hra vyslovene pýta, a vaši priatelia a súrodenci sa budú môcť len prizerať, ako hráte.

Technicky je Lego City výborne spracovaná hra. Grafika v HD je ostrá a level dizajn je originálny presne tak, ako to má v lego svete byť. Hudba je ako zo soundtracku z policajnej komédie, to znamená od funky 70-tych rokov, až po čínsku meditačnú hudbu, ktorá bude hrať v kung-fu chráme. Celá hra je nahovorená a dialógy sú nielenže výborne spracované, ale sú najmä nesmierne vtipné, až sa budete od smiechu chytať za brucho. V hre je aj dosť animovaných scénok, ktoré však niekedy, bohužiaľ, narúšajú herný priebeh. Taktiež je výborné využitý Wii U gamepad, ktorý vám bude slúžiť ako multifunkčné zariadenie od GPS-ka, až po skener, ktorým môžete prehliadať okolie a hľadať skryté objekty. Vývojár TT Fusion si dal na výrobe Lego City Undercover záležať a jediný podstatný technický nedostatok je nesmierne dlhý čas loadingov. Každá nová oblasť sa musí načítať, čo trvá približne minútu, v dnešnej dobe až neuveriteľne dlhý čas. 

Neviazanie sa rôznymi licenciami Lego City Undercover rozhodne prospelo, a hoci nejde o drastickú zmenu oproti predošlým lego hrám, je to citeľný krok dopredu. Aj keď nejde o nič revolučné, môžete sa tešiť na oddychovú hru, ktorá sa žiadnym spôsobom neberie vážne a robí narážky na rôzne filmy a známe postavy. Lego City Undercover nie je vyslovene náročná hra, ale má svoje čaro, kvôli ktorému sa budete doňho stále vracať a poteší ako mladších, tak aj starších hráčov. Hra sa vyznačuje pohodovou atmosférou a chytľavým humorom, výborným level dizajnom a celkovou hrateľnosťou. Ide o veľmi dobre spracovanú hru, ktorá zapadá do stále sa rozrastajúcej knižnice kvalitných Wii U hier, a vrelo vám odporúčame ju vyskúšať.

Informácie o hre

Game Cover GameExpres.sk - predaj hier - hry pre PC a konzoly
Lego City Undercover
Platforma: Wii U
Žáner: Akčná adventúra
Výrobca: TT Fusion
Distribútor v SR: Conquest
Hru na recenzovanie poskytla spoločnosť: Conquest
Zaujala vás táto hra? Objednajte si ju na GameExpres.sk

Naše hodnotenie

85%
 
Humorná a super zábavná lego hra na Wii U
  Klady
  • hrateľnosť
  • dizajn Lego City
  • humor
  • pohodová hra
  • grafika a zvuk
  Zápory
  • žiaden multiplayer
  • loadingy
  • nízka náročnosť
korekcia: Zdenka Schwarzová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk