Náš úvod do 3D tlače a skladania 3D tlačiarní, alebo Lego pre dospelých

Náš úvod do 3D tlače a skladania 3D tlačiarní, alebo Lego pre dospelých

O bežnej tlači na papier či iné materiály ste už určite počuli, predsa len od čias Gutenberga a prvých primitívnych tlačiarní už ubehlo pekných pár stoviek rokov. Zaslúženým ošiaľom posledných rokov je ale prechod z tlačenia na plochý materiál k tlačeniu 3D modelov z rôznych materiálov. 3D tlač má neskutočný potenciál od prototypovania, zdravotných implantátov cez jednoduchú a rýchlu výrobu náhradných dielov až po umelecké projekty. Profesionálne kúsky ale stále stoja toľko, čo bežný človek nezarobí ani za rok, a naopak tie najdostupnejšie kúsky čínskych značiek sprevádzajú hororové príbehy o nekvalitnej prevádzke a väčšom trápení ako úžitku.

Tieto skvelé PlayStation hry by si zaslúžili poriadny remake

Remake obľúbených PlayStation hier dostáva v poslednom čase úplne iný význam. Do rúk sme dostali skvelú trilógiu Crasha, ktorý okrem PlayStation platformy poputoval aj na Xbox One a PC, čo v minulosti bolo takmer nepredstaviteľné. čaká nás skvelý Spyro s jeho Reignited Trilogy a taktiež portom na Xbox One. Začiatok budúceho roka bude zas v znamení očakávaného remaku Resident Evil 2, takže je sa na čo tešiť. Dnes sa pozrieme na mojich 5 obľúbených PlayStation hier, ktoré by som rád videl v modernom spracovaní.

TOP 5: Mobilné hry hýbu svetom a týchto päť hier by určite nemalo ujsť vašej pozornosti

TOP 5: Mobilné hry hýbu svetom a týchto päť hier by určite nemalo ujsť vašej pozornosti

Či už chcete, alebo nie, mobilné hry sa čoraz viac týkajú väčšej populácie hráčov. Veď ruku na srdce, kto z vás si nikdy nezahral na mobile nejakú hru? Navyše, mať hru vo vačku bolo vždy snom každého hráča už od čias slávnej konzoly GameBoy. Tak prečo sa tomu brániť? Dnes sa v tomto článku pozrieme na päť hier, ktoré by vo vašom mobilnom zariadení určite nemali chýbať.

Ako vznikajú hry? - Milan Malík (zvuk)

Ako vznikajú hry? - Milan Malík (zvuk)

Cesta k vzniku hier, ktorými zabíjame hodiny nášho voľného času je zdĺhavá a kľukatá. Nech ide o väčšiu či menšiu hru, jednotlivé prvky ostávajú rovnaké. Jedným z prvkov, bez ktorých by sme si hry nevedeli predstaviť je samotné ozvučenie hry. Hudba či zvukové efekty sú nevyhnutnou súčasťou každej hry. Dotvárajú samotnú atmosféru hry, a ruku na srdce - bez kvalitného ozvučenia by nás akákoľvek hra asi až tak veľmi nechytila.

Ďalšie články...

Sledujte nás

Odber noviniek

Gamesite.sk
Zoznam.sk