Denuvo pôjde aj po cheateroch

Denuvo pôjde aj po cheateroch

Denuvo sa po pirátoch zameria aj na cheaterov

Možno si poviete že nie, ale protipirátska ochrana Denuvo je dlhoročne najefektívnejšia. Hoci častokrát býva prelomená, čo prináša problémy len platiacim hráčom.

V dobe digitálneho predaja, keď mnoho vývojárov má svoje vlastné ochranné systémy sa Denuvo už nemôže spoliehať na nárast dopytu po týchto službách.

Existuje však oblasť, v ktorej zručnosť programátorov Denuva môže skutočne priniesť aj niečo dobré pre vývojárov a hráčov. Reč je o cheateroch, ktorí tu boli síce "vždy", ale teraz ich epidémia rastie úmerne k neustále sa zvyšujúcim peňažným transakciám na trhu s multiplayerovými hrami.

Bulharský hacker Voksi zo skupiny Revolt, ktorý bol zodpovedný za opakované prelomenie zabezpečenia DRM a aj usvedčený, je príkladom toho, že by sa tento fakt nemal podceňovať. Zapojenie právnych opatrení v medzinárodnom meradle poukazuje len na to, že nový majiteľ firmy Denuvo, spoločnosť Irdeto, nehádže hrach na stenu.

Najprv, Irdeto oznámilo vstup do koalície ESIC (Esports Integrity Coalition) a následne, že Denuvo čoskoro sprístupní vlastné „anti-cheat“ riešenie, ktoré obmedzí cheatovanie na serveroch. Zabráni hackerom v multiplayerových hrách manipulovať s údajmi a kódmi, aby tak získali výhodu nad ostatnými hráčmi alebo obišli mikrotransakcie.

Je už len na hráčoch či to zoberú pozitívne, aj keď by to malo znamenať inštaláciu ochranného softvéru.

Nateraz je jasné, že Denuvo bude súčasťou mnohých jesenných titulov, okrem iného aj Assassin's Creed Odyssey.

Zdroj: komputerswiat.pl

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk