V Číne uznali e-šport ako oficiálne povolanie

V Číne uznali e-šport ako oficiálne povolanie

 

Hráčom v tejto krajine tak výrazne uľahčia život.

Čínske ministerstvo ľudských zdrojov a Sociálnej bezpečnosti „rozpoznalo“ 15 nových profesií, pričom dve z nich súvisia s hrami. V tejto krajine tak bude môcť mať zamestnanie „Profesionálny hráč e-športov“ a taktiež aj „Prevádzkovateľ e-športov.“ Okrem toho CMHRSS zaviedla aj povolania ako inžinier umelej inteligencie, či pilot dronov.

Prevádzkovateľ e-športov je každý, kto organizuje e-športové podujatia, produkuje e-športový obsah a taktiež aj zviditeľňuje túto oblasť zábavy prostredníctvom marketingu. Profesionálny e-šport hráč je zas každá osoba, ktorá súťaží v e-šport turnajoch, alebo trénuje s ostatnými profesionálmi, prípadne analyzuje alebo trénuje.

Profesionálny hráči hier tak budú mať v tejto krajine uľahčené niektoré právne stránky svojho života. Čína je jednou z mála krajín, ktoré takúto pracovnú činnosť majú oficiálne uznanú. V tejto krajine sú však elektronické športy nesmierne populárne. Podľa štatistík prejavuje o tento druh zábavy v tejto krajine až 1/5 ľudí a diváci strávia pri pozeraní tohto obsahu viac ako 11 miliárd hodín ročne. 

Zdroj: GamesIndustry

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk