Medzi obeťami teroristického útoku na Novom Zélande je aj bývalý profesionálny hráč Counter Strike

Medzi obeťami teroristického útoku na Novom Zélande je aj bývalý profesionálny hráč Counter Strike

 

Útok si celkovo vyžiadal 50 obetí.

Jednou z obetí teroristického útoku v novozélandskom Christchurchi, ktorý spáchal Austrálčan Brenton Tarrant 15. marca, je aj bývalý profesionálny hráč Counter Strike Atta „crazyarab“ Elayyan. 33-ročný rodák z Kuwaitu bol palestínskeho pôvodu. Zanechal po sebe manželku a dcéru. Smutnú správu priniesol portál Dot Esports.

Elayyan sa v mešite Masjid Al Noor práve modlil, keď ho zasiahla guľka krvilačného strelca. Okrem neho bolo usmrtených ďalších 49 ľudí.

Na scéne Counter Strike: Source sa Elayyan objavil začiatkom tohto storočia, keď s novozélandským tímom NewType zvíťazil na niekoľkých miestnych a medzinárodných turnajoch. Po skončení hráčskej kariéry vyštudoval informatiku a založil softvérovú spoločnosť LWA Solutions. Do jej portfólia patrí aj YouTube aplikácia MetroTube pre Windows Phone.

„Do technologického priemyslu by som sa nikdy nebol dostal, keby som nebol posadnutý hrami a nebyť všetkých tých hodín sústredenia, intenzívneho hrania a vášne zvíťaziť.  To všetko mi veľmi pomohlo aj v iných oblastiach života. A aj keby to bola bývala kompletná strata času, ľudia a priatelia, ktorých som za tú dobu stretol, tomu dávali zmysel,“ napísal podľa portálu Game Informer Elayyan v roku 2012.

Na novozélandskom fóre pre Counter Strike známom pod menom Gameplanet sa Elayyan vyjadril, že profesionálnym hráčom sa stal v roku 2002 a hráčska kariéra ho výrazne ovplyvnila v budúcom profesijnom živote. „Nikdy by som si to nebol pomyslel, ale Counter Strikeu vďačím za veľa.“

Elayyan bol tiež brankárom futsalovej reprezentácie Nového Zélandu. „V našich srdciach je obrovská diera. Nedokážeme sa vyrovnať so stratou skvelého človeka a dobrého priateľa,“ povedal Josh Margetts, spoluhráč zosnulého športovca. Pietnu spomienku mu venoval aj Novozélandský futbalový zväz.   

Pre tragicky postihnutú komunitu v meste Christchurch bol zriadený fond finančnej pomoci prostredníctvom webu Give A Little. Elayyanova rodina sa dá zvlášť podporiť cez projekt Go Fund Me.

Zdroj: Dot Esports, Youtube/halfbrick8

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk