E-sport šampión Formuly 1 počas svojho debutu za reálnym volantom havaroval

E-sport šampión Formuly 1 počas svojho debutu za reálnym volantom havaroval

 

Prvá jazda skončila neúspešne.

Noví majitelia Formuly 1 sa snažia prilákať k tomuto športu mladých a jedným zo spôsobov je aj e-šport šampionát Formuly 1. V ňom jazdí 18 jazdcov (Ferrari sa zatiaľ odmietlo pripojiť) v desiatich pretekoch a ten najlepší sa samozrejme stane šampiónom. Prvenstvo si zatiaľ v oboch ročníkoch odniesol britský jazdec Brendon Leigh, ktorý jazdí za tím Mercedes.

Aj on sa však presvedčil, že majstrovstvo vo virtuálnom kokpite nemusí znamenať úspech v reálnom pretekaní. Leigh totiž dostal príležitosť súťažiť v monopostoch Formula Ford 1600 v BRSCC National Formula Ford 1600 Championship. Na trati Snetterton sa objavil vo farbách tímu Kevin Mills Racing a v úvodnej kvalifikácii sa umiestnil na piatom mieste.

V prvých pretekoch dostal Leigh trest za to, že spôsobil kolíziu so svojim súperom a v nedeľu to napálil do bariéry. Tretie preteky nedokončil kvôli technickým problémom monopostu.

Reputáciu si tak bude môcť napraviť už 11. mája na pretekoch v Oulton Parku. Dovtedy je však dôkazom toho, že byť dobrý v hraní pretekárskych hier nemusí znamenať nič.

Zdroj: BBC

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk