Bug v hre rozhodol o víťazovi turnaja v Call of Duty: Black Ops 4

Bug v hre rozhodol o víťazovi turnaja v Call of Duty: Black Ops 4

 

Nešťastná situácia.

Už dlhšiu dobu existujú snahy o to, aby sa e-športy považovali za legitímne rovnako, ako bežné športy, no to sa ťažko presadzuje, keď sa stane situácia, ako na poslednom turnaji Call of Duty: Black Ops 4, Worlds League v Londýne. A aj keď v bežných športoch máme občas „slepých“ rozhodcov v tom virtuálnom máme bugy.

A práve jeden taký spôsobil prehru tímu FaZe Clan vo finále proti tímu Luminosity Gaming. Jeden zo zápasov v poslednej sérii sa odohrával v móde Control na mape Seaside. Problém nastal, keď sa dvojica hráčov FaZe Clan pokúšala na úplnom konci zápasu získať bod na mape a hráč Slacked sa im v tom snažil zabrániť.

Podľa informácií v ľavom dolnom rohu sa podarilo hráčom FaZe získať bod, vďaka čomu mali tento zápas vyhrať, no hra sa z nejakého dôvodu rozhodla ich „získanie bodu“ nezobrať do úvahy, čo využil Slacked a oboch protivníkov zlikvidoval.

Paradoxne, to isté sa hráčom Luminosity stalo v opačnom garde počas predchádzajúceho hracieho dňa, kedy ich hráč FormaL získal bod, následne zomrel, no hra mu tento získaný bod nezapočítala.

Hráči tvrdili, že požiadali rozhodcov o vysvetlenie situácie a prípadné opakovanie zápasu, no tí rozhodli, že výsledok zápasu ostáva v platnosti.

Samozrejme, svoje k tomu povedali aj členovia FaZe, ktorí kritizujú vývojárov za to, že ani 7 mesiacov po vydaní hry neboli schopný tento bug opraviť.

Zdroj: DualShockers

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk