Mnoho vysokopostavených predstaviteľov Blizzardu opúšťa firmu kvôli „slabej morálke“

Mnoho vysokopostavených predstaviteľov Blizzardu opúšťa firmu kvôli „slabej morálke“

 

Zdá sa, že situácia v legendárnom štúdiu nie je až taká ružová.

Spoločnosť Activision Blizzard a hlavne Blizzard ako štúdio v posledných mesiacoch obiehajú hlavne zlé správy. Prepúšťania, príkazy vedenia, že štúdio musí produkovať viac hier a rýchlejším tempom, odchod zakladateľa z pozície šéfa a pomalý rastúci vplyv „kravaťákov“ z Activisionu v Blizzarde nie sú ničím, z čoho by mali mať fanúšikovia štúdia radosť.

Už začiatkom tohto roka sme vás informovali, že mnoho vývojárov, ktorí sú v štúdiu roky pomaly Blizzard opúšťajú, pretože vidia, čo sa deje. A teraz prichádzajú správy o ďalších odchodoch. Prvou odchádzajúcou je Kim Phan, ktorá bola v spoločnosti viac ako 13 rokov a v posledných rokoch  pracovala ako Globálna šéfka Blizzard Esports divízie. Okrem toho odišiel aj komisár Overwatch League Nate Nazar, ktorý sa vybral na skusy do štúdia Epic Games.

Dôvodom je šéf Activision Blizzard esports Pete Vlastelica, ktorý prišiel v roku 2016 zo spoločnosti Fox Sports. Podľa tvrdení nemenovaných zamestnancov Blizzardu má výrazne negatívny vplyv nie len na elektronické športy Call of Duty a Overwatch, ale aj na vývoj hier: „Momentálne je vo firme zlá nálada. Manažment totiž nerozumie elektronickému športu a taktiež vývoju hier. Navyše sa s nimi nedá vyjednávať. Majú vlastnú víziu, ktorá je viac v súlade s bežnými televíznymi športmi a to robí život vývojárov mizerným.“

Vlastelicovým cieľom je podľa tvrdení zamestnancov Blizzardu „robiť čo najviac komerčný e-šport produkt namiesto toho, aby robili štúdiá dobré hry pre komunitu.“ Údajne ničí svojimi požiadavkami vývojárov, ktorí toho zjavne majú dosť a odchádzajú zo štúdia.

Zdroj: Dextero

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk