Svetový šampionát vo Fortnite trhal všemožné rekordy

Svetový šampionát vo Fortnite trhal všemožné rekordy

 

Šampionát sa jednoznačne vydaril.

Počas víkendu sa v americkom New Yorku uskutočnilo finálne Svetového šampionátu v šialene populárnej Battle Royale hre Fortnite. V stávke bolo 30 miliónov dolárov v Solo a Duo módoch, 3 milióny dolárov v móde Creative Finals a 3 milióny na charitu prostredníctvom Charity Pro-Am.

A zdá sa, že pre spoločnosť Epic Games bolo toto podujatie veľkým úspechom. Online kvalifikácie sa zúčastnilo viac ako 40 miliónov hráčov na rôznych platformách, pričom finále na Arthur Ashe Stadium v New Yorku videlo naživo viac ako 19 tisíc fanúšikov.

Doma sa však počet divákov vyšplhal na 2,3 milióna súčasne sledujúcich, vďaka čomu sa z tohto šampionátu stalo najsledovanejšie e-šport podujatie v histórii v mimoČínskom podujatí.

Víťazom Solo módu sa stal Kyle „Bugha“ Giersdorf, ktorý si odniesol 3 milióny dolárov. Duo mód zasa vyhrala dvojica David "Aqua" Wang a Emil "Nyhrox" Bergquist Pederse, ktorá si taktiež rozdelila výhru vo výške 3 milióny dolárov.

Bughovi toto víťazstvo prinieslo obrovský nárast popularity, kedy sa počet jeho odberateľov na Twitchi zvýšil o 1227%

Navyše, štúdio Epic Games oznámilo, že práve dnes sa začína Season X, nová sezóna vo Fortnite. Čo prinesie? Dozviete sa v traileri.

Zdroj: Fortnite

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk