Blizzard zabanoval Pro hráča Hearthstone za vyjadrenie svojho názoru

Blizzard zabanoval Pro hráča Hearthstone za vyjadrenie svojho názoru

 

Príliš veľa politiky v hrách.

Chung „Blitzchung“ Ng Wai za svoje slová pyká. Pro hráč hry Hearthstone totiž počas Asia-Pacific Grandmasters turnaja v pozápasovom rozhovore povedal slová: „Osloboďte Hong Kong. Revolúcia našej doby!“ Ng Wai totiž pochádza z Hong Kongu, kde už vyše mesiaca trvajú protesty za nezávislosť provincie od Číny.

Blizzard ho za tento výrok v rozhovore nemilosrdne potrestal. Ng Wai dostal ročný zákaz účasti na ktoromkoľvek Hearthstone e-športovom podujatí (do 5. októbra 2020) a taktiež mu bude uprená odmena, ktorú na podujatí získal. O prácu prídu aj obaja casteri podujatia a to napriek ich promptnej reakcii, kedy hneď po výroku pustili reklamu.

Podľa Blizzardu Ng Wai porušil oficiálne pravidlá, konkrétne toto pravidlo

Engaging in any act that, in Blizzard’s sole discretion, brings you into public disrepute, offends a portion or group of the public, or otherwise damages Blizzard image will result in removal from Grandmasters and reduction of the player’s prize total to $0 USD, in addition to other remedies which may be provided for under the Handbook and Blizzard’s Website Terms.

2019 HEARTHSTONE® GRANDMASTERS OFFICIAL COMPETITION RULES v1.4 p.12, Section 6.1 (o)

Napriek tomu to však spoločnosť nepovažuje za cenzúru: „Rešpektujeme právo ľudí na vyjadrenie svojho názoru, no hráči a ďalší účastníci, ktorí sa rozhodnú zúčastniť sa podujatia musia rešpektovať oficiálne pravidlá.“

Je zrejmé, že Blizzard si nechce pohnevať Čínsku vládu. V krajine totiž funguje veľmi prísny systém schvaľovania hier a upadnúť do nemilosti by malo obrovské následky na budúcnosť hier od tohto vydavateľa v krajine a to vrátane hry ako Call of Duty: Mobile (tú vydáva Activision a v Číne sa ku hre predregistrovalo 16 miliónov hráčov).

Či je to však fér voči samotnému hráčovi, to nechám na vašom posúdení.

Zdroj: Kotaku

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk