10 dôvodov, prečo je hranie hier prospešné pre človeka

 

Na českej stránke reflex.cz sa písalo, že videohry nie sú pre človeka niečím "škodlivým". Vďaka štúdii lekárov sa totiž zistilo, že občasné ranné hier pomáha s mnohými fyzickými a psychickými problémami. Už v minulosti sa ukázalo, že videohry nie sú len mrhaním času, ale pozitívne vplývajú na vývin mozgu. Tu je niekoľko "schopností", ktoré vám hranie hier pomôže nadobudnúť.

  1. Presnosť: Štúdie dokázali, že tí, čo hrali videohry, boli o 27% rýchlejší a mýlili sa o 37% menej.
  2. Vzdelanie: Federácia amerických vedcov dokázala, že študenti si pamätajú 90% informácií, ktoré získali pri sledovaní simulácie, zatiaľ čo tí, čo čítali, si zapamätali len 10%.
  3. Fyzioterapia: Hry založené na pohybe pomáhajú ľuďom s Parkinsonovou chorobou. Štúdia dokázala, že po dvanástich týždňoch hrania malo 55% testovaných ľudí lepšiu stabilitu tela, rýchlosť chôdze a dlhšie kroky.
  4. Uvoľnenie stresu: Hranie znižuje hodnotu kortikozolu (stresový hormón). Hra Bejeweled dokázala znížiť stresovú aktivitu o 54%.
  5. Multitasking: Hráči sú o 20% efektívnejší v testoch vnímania a poznávania. Dokážu sa sústrediť na šesť vecí naraz (tí, čo nehrajú, len na 4).
  6. Zlepšenie zrakového vnemu: Niekoľkohodinové hranie hier môže viesť ku zlepšeniu presnosti pri tabuľkových vyšetreniach.
  7. Vzťahy: 76% párov, ktoré spolu hrajú videohry, tvrdia, že hranie má pozitívny vplyv na ich manželstvo.
  8. Úľava od bolesti: Bolesť pacientov pri popáleninách sa behom hrania znižuje o 50%. Jedna štúdia ukázala, že hranie násilných hier zdvihlo toleranciu bolesti na 65%.
  9. Zvýšené IQ: Hráči sú o 50% lepší v plánovaní a rozpoznávaní detailov. Navyše deti, ktoré hrajú hry, majú silnejšiu mozgovú kôru.
  10. Rýchlejšie reflexy: Schopnosti strieľať nepriateľov sa dá preniesť do reality. Ukázalo sa, že reakčný čas hráčov je skoro rovnaký ako majú piloti bojových stíhačiek.

Zdroj:  reflex.cz

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk