Čeština pre Final Fantasy X je už dostupná vo verejnom beta testovaní

 

Česká prekladateľská skupina RK-Translations oznamuje, že ich najnovšia čeština pripravovaná pre Final Fantasy X sa už nachádza vo verejnom betatestovaní. Táto verzia má označenie 0.9 a obsahuje 100% preklad všetkých textov, grafiky, českú diakritiku a navyše niekoľko bonusov. Keďže má hra Final Fantasy X, tak ako vlastne aj celá táto séria, špecifické názvy kúziel, ktorých význam by mohol byť po preložení niekedy problémom, umiestnili na svojich stránkach www.rk-translations.cz taktiež rôzne pomôcky a informácie.

Na to, aby ste si mohli český jazyk nainštalovať, budete musieť vlastniť anglickú PAL verziu hry s kódovým označením SCES-50490. Z nej si spravíte ISO disk a po zapnutí inštalácie českého jazyka si budete môcť vybrať medzi automatickou a manuálnou. Doporučená je automatická, pri ktorej sa len stačí držať pokynov a všetko by malo prebehnúť ako má. Takto opatchovanú verziu hry môžete hrať buď na PC prostredníctvom emulátora alebo priamo na konzole PlayStation 2.

Autori češtiny momentálne pozývajú hráčov do testovania, aby mohli o nejaký čas vydať finálnu verziu. Súčasná je síce úplne funkčná, no môže obsahovať radu chýb pri preklade, ako preklepy alebo zámenu ženského a mužského rodu. Ak sa do tohto projektu pustíte a nájdete prípadné chyby, nahláste ich do sekcie hlásenia chýb. Tí najusilovnejší dostanú odmenu v podobe uverejnenia ich mena na stránkach RK Translations.

Táto prekladateľská skupina, ktorá obsahuje len dvoch členov – Martina Košťála a Jindřicha Tomeka – vznikla v roku 2007, kedy sa pustila do vytvárania dnes už legendárnej češtiny pre Final Fantasy VII. V nasledujúcich rokoch priniesli český jazyk do mnohých ďalších hier ako Final Fantasy VIII, Final Fantasy IX, Chrono Cross, Parasite Eve, či Disciples III.

Zdroj:  TS

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk