Vyjde Red Dead Redemption 2 aj na PC? Leak odkrýva zaujímavé detaily

Vyjde Red Dead Redemption 2 aj na PC? Leak odkrýva zaujímavé detaily

 

Pred nejakou chvíľou prenikli na internet leaky pripravovaného pokračovania akčného titulu Red Dead Redemption odkrývajúce celú kopu zaujímavých informácií. Na svedomí ich má užívateľ Redditu AnonDN1978, ktorý o sebe tvrdí, že je bývalým zamestnancom spoločnosti Rockstar. Zatiaľ sa nevie, či je táto osoba skutočne reálna, a teda či sa tieto leaky dajú brať za vierohodné. Každopádne, informácie, ktoré priniesol, stoja za pozornosť.

Plný názov hry by mal znieť Red Dead Redemption 2: Legends of the West, mala by sa odohrávať 12 rokov pred udalosťami z predchádzajúceho dielu a vyjsť by mala na PlayStation 4, Xbox One a PC, aj keď na poslednú menovanú platformu približne mesiac po vydaní konzolových verzií. Hra sa bude odohrávať v rovnakom prostredí ako jednotka a ponúkne 3 hrateľné postavy, dve z predchádzajúcej časti a jednu úplne novú.

Prvá postava sa volá Irish, pôvodom Ír, ktorý sa dostal do Ameriky ešte ako 15 ročný chlapec. Hra bude zachytávať jeho osudy už ako 21 ročného mladého muža. Druhý charakter sa volá Seth a pochádza z Kansas City, kde pracoval ako bankový pokladník. Potom, čo sa ale dozvie o skrytom poklade niekde v Texase, zbalí všetky svoje úspory a spolu s rodinou sa vydá to texaského mesta Tumbleweed. Časom odhalíme jeho vnútorné rozpoloženie zo straty svojej ženy, detí a domova. Tretiu postavu si budeme môcť vytvoriť úplne sami ako napríklad v multiplayeri GTA V.

Prepracovania sa dočkajú kone, ktorých tentokrát čaká hlbšia kustomizácia. Okrem výberu z jednotlivých rás a typov budeme môcť využívať rôzne typy sediel s rozličným úložným priestorom či farbami. Všetko bude patrične zdokumentované a odlíšené vlastnými štatistikami. AnonDN1978 taktiež spomína kúpenie a zveľaďovanie svojej vlastnej nehnuteľnosti.

Red Dead Redemption 2: Legends of the West ponúkne 30 hlavných misií a viac nových "stranger" misií. Tretia, nami vytvorená postava môže byť použitá v hlavnej kampani, no v iných typoch misií nie. On bude slúžiť ako pojítko medzi príbehmi oboch hlavných postáv, ktorí si ho, teda hráča, budú najímať ako žoldniera. V hre natrafíme na rôzne postavy z pôvodného titulu ako Bonnyho Macfarlenea, šerifa alebo Johna Marstona.

Hra ponúkne aj nový systém gangov.  Budeme sa môcť pridať k rôzličným nebezpečným zoskupeniam a v určitých mestách aj k miestnym mužom zákona. Ak sa rozhodnete ísť cestou "westernového policajta", no budete stále cítiť ten nutkavý pocit napechovať si vrecká nelegálnou cestou, môže vás to stáť nielen kariéru, ale aj váš život. V hre bude prítomný aj multiplayer v podobe kooperácie medzi 4 až 8 hráčmi. Spolu budú môcť hráči robiť rôzne vedľajšie misie, či niekoľko úloh z kampane.

Autor leaku tvrdí, že hra je vo vývoji už tri a pol roka. Pracovať sa vraj má aj na ďalšej akcii Bully 2, no o tejto hre nemá žiadne konkrétnejšie informácie.

 

Zdroj:  DSOG

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk