Japonský špeciál #2

Japonský špeciál #2

 

Aj tento týždeň priniesol hŕbu informácií o hrách prichádzajúcich z ďalekého východu. Vypísať ich tu všetky by bolo prakticky nemožné, preto vyberáme len tie najzaujímavejšie novinky, o ktorých by ste mali bezpodmienečne vedieť. Dočkáte sa napríklad zaujímavého videa zo Xenoblade Chronicles X, ktorého vydanie v Japonsku je už na spadnutie, priblížime si hlavnú postavu zo Star Ocean 5 a taktiež sa pozrieme na zúbok erotickej bojovke Senran Kagura 2. Vitajte pri druhom vydaní vášho Japonského špeciálu.

Tretie pokračovanie Bravely Default na rysovacej doske

Ak patríte medzi tú skupinu hráčov, ktorí považujú sériu Bravely Default za pravé pokračovanie série Final Fantasy, respektíve štýl, ktorým by sa táto séria mala uberať, určite vás poteší ohlásenie tretieho pokračovania pod názvom Bravely Third. O hre ale ešte nie sú žiadne informácie, pretože zatiaľ boli ohlásené len plány na jej realizáciu. Ako uvádza producent série Tomoja Asano, trojka by mohla vyjsť hlavne po dostatočnom záujme o čo chvíľa vychádzajúcom druhom titule Bravely Second. Ak vám teda na pokračovaní série záleží, nemali by ste dvojku v žiadnom prípade minúť.

Ďalšia Final Fantasy smerujúca na PC na obzore

Na Steame si už môžete za približne 13€ predobjednať samostatný dodatok k vynikajúcej Final Fantasy IV pod názvom Final Fantasy IV: The After Years. Jedná sa o port kompletného 3D dobrodružstva, ktoré bolo doteraz možné hrať len na Androide a iOS. Hra ponúkne dokopy 10 kapitol odohrávajúcich sa 17 rokov po udalostiach zo štvorky a okrem už známych postáv predstaví aj niekoľko nových, napríklad Ceodora, syna kráľa Cecila a kráľovny Rosy.

The After Years ponúkne aj zaujímavý Lunar systém, ktorý je založený na jednotlivých fázach Mesiaca. Tie budú vždy určitým spôsobom ovplyvňovať schopnosti vašich postáv. Prítomné tu budú aj schopnosti celej vašej partie, ktorí sa môžu zladiť do jedného spoločného útoku. Hra vyjde 12. mája a ponúkne aj steam kartičky.

Staršie PSP tituly od Bandai Namco a Acquire prichádzajú do Európy

Gaijinworks a Monkey Paw pripravujú v spolupráci vydanie Summon Night 5 (PSP, 2013) a Class of Heroes 3 (PSP, 2010) v Európe. Zatiaľ čo prvá menovaná by mala vyjsť ešte tento rok, druhá nepozná ešte ani približný dátum. Oba hry budú dostupné ako v digitálnej, tak vo fyzickej forme, hoci tie budú obsahovať aj kód na digitálne stiahnutie v prípade, že si ich budete chcieť zahrať na PlayStation Vita.

V prípade, že ste fanúšikmi taktických RPG, respektíve dungeonov z vlastného pohľadu, tieto hry by mali byť pre vás. Prichystali sme si pre vás aj screeny - prvá trojica zachytáva Summon Night 5, trojica pod ňou zase Class of Heroes 3.

Mohutné X v mohutnom videu

Veľký konkurent tretieho Zaklínača v boji o najlepšie RPG roka, Xenoblade Chronicles X, predstavuje svoje nespochybniteľné krásy v jednom celom hodinovom gameplay videu. Ak si chcete zopakovať ako vyzerá toto príťažlivé RPG, dnešné video je pre vás ako stvorené. Od prieskumu obrovského otvoreného sveta, cez zábavný špecifický súbojový systém spájajúci real-time zložky s ťahovými, až po pohlcujúce zasadenie do sci-fi tématiky, všetko tu nájdete pekne na jednom mieste.

Xenoblade Chronicles X vychádza už o tri dni, 29. apríla, no zatiaľ len v Japonsku. K nám by sa mala hra dostať ešte v tomto roku.

P.T. ako akronymum pre posledný týždeň | Square Enix sa zúčastní E3 2015

Podarené teaser demo P.T. odkazujúce na Silent Hills bude dostupné len do 29. apríla, potom bude stiahnuté z PlayStation Store. Ako dôvod je uvedený koniec expiračného obdobia. Ak ste si to demo pridali do svojej zbierky, budete si ho môcť stiahnuť a zahrať aj po uvedenom dátume. Nie je nateraz jasné, či sa P.T. neskôr opäť vráti na Store.

Spoločnosť Square Enix už oznámila dátum svojho pôsobenia na najväčšej videohernej udalosti na svete E3. Svoje prednášky a konferencie bude mať v utorok, 16. júna, o 17.00 hodine nášho času. Máme sa vraj pripraviť na vzrušujúce novinky.

Fantasy Life 2 už len ako hra na mobily

Úspešná japonská RPG Fantasy Life, ktorá si spravila dobré meno na Nintendo 3DS dostáva pokračovanie Fantasy Life 2: Two Moons and the Village of God. To ale opúšťa svoj materský handheld a vyjde priamo na mobilných telefónoch s iOS a Androidom. Náplň hry má byť totožná - vybrať si classu, starať sa o rozrastajúce mesto, meniť role a bojovať s nepriateľmi.

Dvojka chce ale viac pritvrdiť v samotnom manažmente mesta, čiže stavanie budov a staranie sa o obyvateľov tu bude mať výrazne vyššiu dôležitosť. Hra vychádza toto leto zatiaľ len v Japonsku.

Senran Kagura 2 - bojovka len pre dospelých!

To, že si japonské hry často robia zo spoločenských konvencií len dobrý deň, je všeobecne známe. Tento fakt sa pokúsi potvrdiť skrolovacia akčná hra Senran Kangura 2, ktorá dostala prvý trailer v anglickom jazyku. Samozrejme, nemôžete čakať otvorenú erotiku, či nevkusné porno, hra bude v podstate len laškovať prvoplánovými pohľadmi pod sukne bojujúcich dievčat, ktorých efekt sa 3D efektom ešte o niečo zvýrazní. Senran Kagura 2: Deep Crimson vychádza 11. augusta na Nintendo 3DS.

Nové skilly, zbrane a joby v expanzii Heavensward pre Final Fantasy XIV

Aj keď bol začiatok pôsobnosti Final Fantasy XIV na MMO trhu dosť rozporuplný, hre sa podarilo udržať si roztrasené základy, na ktorých mohla príchodom novej verzie A Realm Reborn budovať. A že buduje. Nová rozšírujúca expanzia Heavensward ponúkne nové joby, novú výzbroj a zbrane, nové skilly a limit breaky. Ešte predtým ako samotná expanzia vlastne vyjde, bude hráčom ponúknutý benchmark, ktorým bude možné otestovať vytváranie postavy (vrátane novej rasy Au Ra),  vidieť rozdiel medzi verziami DirectX 9 a DirectX 11 a urobiť si celistvú predstavu o Heavensward.

Benchmark vyjde už tento pondelok, Heavensward zase 23. júla.

Star Ocean 5 odkrýva detaily o hlavnej postave

Hlavným protagonistom v očakávanom JRPG Star Ocean 5: Integrity and Faithlessness bude Fidel Camus. Tento 23 ročný mladík sa vďaka svojmu veku stane najstarším hrdinom v celej histórii série Star Ocean, čím umožní tvorcom rozohrať celkovo dospelejšiu partiu, aj keď nie tak úplne. Napriek svojmu veku si Fidel stále ešte len musí nájsť svoju cestu, ktorá ho prevedie zo sveta mladých do sveta dospelých. Rast hlavného hrdinu, fyzicky aj emocionálne, to je hlavnou témou piateho Star Ocean.

V tejto ceste mu bude pomáhať dlhoročná kamarátka a zároveň liečiteľka Miki. Tvorcovia zatiaľ neuvádzajú, či medzi nimi vznikne milostný vzťah, aj keď je to dosť pravdepodobné. Táto séria je totiž známa aj vďaka svojmu prepracovanému systému vzťahov, ktoré vyústia vždy svoj vlastný špecifický koniec. Tvorcovia nakoniec zverejňujú aj hi-res verzie screenov, ktoré ste si mohli pozrieť v minulotýždňovom špeciály.

Hodnotenia z tohto týdňového výtlačku časopisu Famitsu č. 1377

 • Assassin's Creed Chronicles: China (PS4) – 9/8/8/9 [34/40]
 • Assassin's Creed Chronicles: China (XBO) – 9/8/8/9 [34/40]
 • Disney Fantasia: Music Evolved (XBO) – 7/8/8/7 [30/40]
 • Disney Fantasia: Music Evolved (360) – 7/8/8/7 [30/40]
 • Little Inferno (Wii U) – 8/7/7/8 [30/40]
 • Nashi-jiru Action! Funassyi no Yukai na Ohanassyi (3DS) – 6/7/6/5 [24/40]
 • Operation Babel: New Tokyo Legacy (PSV) – 8/8/8/7 [31/40]
 • Puzzle & Dragons: Super Mario Bro. Edition (3DS) – 9/9/9/9 [36/40]
 • Radio Hammer (3DS) – 7/7/7/7 [28/40]
 • Saekano: How to Raise a Boring Girlfriend – Blessing Flowers (PSV) – 8/7/7/7 [29/40]
 • Super Toy Cars (Wii U) – 7/7/7/5 [26/40]
 • The Swapper (Wii U) – 9/8/7/8 [32/40]
 • White Robe Love Addiction (PSV) – 8/8/7/6 [29/40]
 • Xenoblade Chronicles X (Wii U) – 9/9/8/8 [34/40]

 

Zdroj:  RPGFan, VG247, SiliconEra, Gematsu

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk