Japonský špeciál #4

Japonský špeciál #4

 

Ani v dnešných dňoch, kedy rezonuje 70. výročie skončenia 2. svetovej vojny, sme nezabudli na náš pravidelný týždenník mapujúci tie najzaujímavejšie informácie z japonského herného trhu. Vo štvrtom "čísle" sa dozviete, či sa už konečne podarilo odhaliť mystérium ohľadom JRPG Tales of Zestiria, ktoré by malo vyjsť aj na PlayStation 4 a PC, prečo sa legendárny vývojár Hironobu Sakaguči trápi s konzolovou verziou Terra Battle alebo aj čo nového kuchtí tvorca kultovej série Fire Emblem. Dnes na konci bohužiaľ nenájdete tradičné hodnotenia najnovšieho výtlačku časopisu Famitsu, ktoré sa nám aj napriek veľkej snahe nepodarilo získať.

Informácie o next-gen verzii Tales of Zestiria prídu vraj o mesiac

Ak už aj vy máte ohľadom PlayStation 4/PC verzie JRPG Tales of Zestiria v hlavách doslova zmätok, možno vás poteší, že bolesti našich makovičiek pravdepodobne onedlho pominú. Spoločnosť Bandai Namco Entertainment Asia sa na svojom profile na Facebooku vyjadrila, že sa na festivale Tales of Festival konajúcom 6. až 7. júna fanúšikovia dozvedia viac o záležitosti, "ktorá im poslednom čase robí starosti". Doslova teda nebolo o Tales of Zestiria povedané nič, no ťažko si je pod týmto pojmom predstaviť inú hru, než práve tú.

Jeden fakt je ale na 100% istý, verzia pre PlayStation 3 u nás vyjde a to niekedy v priebehu jesene.

Roztomilý Kirby v traileri oznamujúcom vydanie Rainbow Paintbrush

Najnovšia hra s rozkošne obéznou ružovou guľou Kirbym s názvom Kirby and the Rainbow Paintbrush si už odbila svoju slávnostnú premiéru 8. mája. Vydanie hry tvorcovia odpálili pekným launch trailerom, ktorý dáva celkový obraz, čo môžete od hry čakať. Ak máte radi Kirbyho, táto hra vás podľa všetkého nesklame. Príjemný feeling žiariaci z krásnej grafiky a šibalskej hudby potvrdzujú aj recenzie. Zatiaľ, čo Famitsu hru ohodnotilo na 34/40, IGN dalo veľmi slušných 8/10 a Hardcore Gamer 4,5/5. Objavili sa ale aj negatívnejšie dojmy, web Giant Bomb napríklad hre udelil len 2 hviezdičky z 5, GameSpot len priemerných 5/10.

Makai Shin Trillion bude mať mnoho koncov | Samurai Warriors Chronicles 3 sa dostane aj na západ

Tvorcovia zo štúdia Compile Hearts v najnovšom update ich webstránky prezradili, že akčné RPG Makai Shin Trillion bude obsahovať niekoľko možných koncov. Jednotlivé konce budú môcť byť dosiahnuté v závislosti na tom, koľko z vašich šiestich Demon Lordov prežije, aké  vedľajšie udalosti svojim konaním "spustíte", aký level intímnosti (intimacy level) dosiahnete a taktiež akým štýlom porazíte záverečného bossa. Hra vychádza na PlayStation Vita, vydanie na západe ešte nebolo určené.

Handheldová rúbačka Samurai Warriors Chronicles 3 vyjde aj na západe. Oficiálne síce zatiaľ nebolo hlásené nič, no túto informáciu sa podarilo leaknuť Austrálskemu ratingovému úradu, ktorý ju uviedol na PlayStation Vita. Hra mimo tejto platformy vyšla v Japonsku aj na Nintendo 3DS. Vzhľadom na to, že si tento úrad z platforiem veľmi často ťažkú hlavu nerobí, dá sa predpokladať, že sa títo samuraji na handheld od Nintenda dostanú aj u nás.

Mistwalker stále nevie ako bude vyzerať konzolová verzia Terra Battle

Spoločnosť Mistwalker zodpovedná za tituly ako Lost Odyssey, Blue Dragon alebo The Last Story v súčasnosti tápa, pokiaľ ide o hru Terra Battle. Mimoriadne úspešné mobilné taktické RPG dosiahlo v počte sťahovaní hranicu 2 000 000, po ktorej prekročení tvorcovia sľúbili začatie prác na konzolovej verzii hry. Tie sa podľa všetkého nerozbehnú ale hneď, hlavný mozog spoločnosti a zároveň tvorca série Final Fantasy Hironobu Sakaguči sa v rozhovore pre Famitsu priznal, že stále nevie ako na to.

Famitsu: "Prekročili ste hranicu 2 miliónov, aké sú vaše pocity?"

Hironobu Sakaguči: "Keď sme na začiatku plánovali naše ciele, nikdy by som nepovedal, že by sme dosiahli 2 milióny stiahnutí. Veď predsa len to bol skutočne vzdialený goal. No teraz po jeho dosiahnutí je samozrejmé, že splníme svoj sľub o vývoji konzolovej verzie, aj keď som si nikdy nemyslel, že by tento deň mohol niekedy nastať. Zatiaľ ale nemáme popravde žiadne plány a z toho dôvodu začínam v sebe pociťovať akési návaly tepla (smiech)."

Famitsu: "Máte nejaké nápady pre konzolovú verziu? Bude to len port alebo to bude úplne odlišné RPG s tými istými postavami?

Hironobu Sakaguči: "Naozaj teraz nemáme žiadne plány. Práve lietam vo veľkých problémoch (smiech). Avšak, ak hru začneme vyvíjať, chcem zachovať postavy aj atmosféru pôvodnej mobilnej hry. Plánujem trocha experimentovať a tak zistiť, či by hre slušali aj nejaké nové smery. Zaujímavé spojenie by mohlo byť s virtuálnou realitou, no rovnako dobre znie aj spojenie s next-genom."

Famitsu: "Čo bude s Download Starterom?" [Download Starter je systém pridávajúci do hry rôzne bonusy po určitých počtoch stiahnutí]

Hironobu Sakaguči: "Momentálne pripravujeme Donwload Starter 2.0. Buďte prosím trpezliví."

Kaitou Joker je príťažlivá plošinovka na motívy známej mangy

Na Nintendo 3DS prichádza zaujímavá akčná plošinovka Kaitou Joker vychádzajúca z populárneho manga komixu CoroCoro o zlodejovi - fantómovi Jokerovi, ktorí stojí spolu s kamarátom Hachim proti ostatným zlodejom - fantómom a detektívom. Kaitou Joker: The Phantom Thief Beyond Time and the Lost Jewel bude obsahovať okrem všemožného skákania aj rôzne triky, dedukcie a riešenie hlavolamov.

Kaitou bude môcť využívať rôzne schopnosti ako transformáciou splynúť s nepriateľmi, bublinou sa vznášať nad nebezpečenstvom alebo Straight Flush pre oslepenie protivníkov. Hra zatiaľ vychádza len v Japonsku a to 25. júna.

PlayStation Vita privíta zaujímavé ťahové RPG Ar nosurge Plus: Ode to an Unborn Star

Spoločnosť Tecmo Koei prináša do Európy ťahové RPG Ar nosurge Plus: Ode to an Unborn Star, ktoré vyjde 1. júla na PlayStation Vita. Toto RPG pôvodom z PlayStation 3 prinesie svet, v ktorom hudba a pieseň dokážu vytvoriť mágiu. Príbeh rozpovie osudy civilizácie, ktorá stratila svoju planétu a 2000 rokov brázdila v širokom vesmíre, aby si konečne našla nový domov. Hlavné postavy tu stvárnia Delta a Casty, ktorých poslanie je ochraňovať ľudskosť a zachrániť svet a Ion s Earthesom, z ktorých sa druhý menovaný snaží nájsť prvého.

Hráči si budú môcť prepínať medzi oboma pármi a kombinovať tak ich príbehy do jedného silného celku. Táto verzia ponúkne nové kostýmy, nových partnerov počas fázy tzv. Purification, niekoľko DLC, ktoré bude mať už v sebe implementované, tutoriál a Synthesis Shop eventy dostupné už z hlavného menu.

Rise of Mana prichádza na PS Vita | PS4 verzia Final Fantasy X|X-2 HD zachytená na nových screenoch

Free-to-play akčné JRPG Rise of Mana prichádza z mobilov na handheld od Sony, PS Vita. Aj tu bude úplne zadarmo, no jej ovládanie bude upravené vzhľadom na túto platformu upravené. Rise of Mana vychádza už onedlho, 14. mája.

Final Fantasy X|X-2 HD Remaster zverejňuje várku nových screenov z nadchádzajúcej verzie pre PlayStation 4. Ako prvé dva sú uvedené obrázky použité ako téma pre pozadie, zvyšok sú gameplay screeny. Dvojica remasterov vychádza 12 mája.

Na čom pracuje tvorca legendárnej taktickej série Fire Emblem?

Kaga Shouzo, ktorý je považovaný za otca série Fire Emblem, pripravuje spolu so svojimi "učňami" nové strategické RPG vytvorené v nedávnom vydanom programe SRPG Studio. Vzhľadom na to, že to bude hra vytvorená v takomto type softvéru, bude úplne zadarmo. Jeho tím pozostáva z 10 vývojárov a okrem učňov tam môžeme nájsť aj skúsených tvorcov, konkrétne mená ale nepadli.

Shouzo už má predstavu aj o hudobnom podklade, takže čo sa týka soundtracku, tam by problém nebol. V súčasnosti hľadajú vhodné doplnkové pluginy do programu pre rôzne grafické a vizuálne funkcie. Viac zatiaľ nevieme, no tvorcovia sa nechávajú počuť, že všetko budú postupne dokumentovať na svojom blogu. Ak viete po japonsky, môžete si ho prečítať.

Zdroj:  SiliconEra, Gematsu, VG47, Koei Tecmo Europe, YouTube

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk