Japonský špeciál #6

Japonský špeciál #6

 

Japonskí tvorcovia si ani tento týždeň nedali spoločnú dovolenku, a tak sme mali kopu práce, aby sme povyberali tie najhorúcejšie a zároveň najzaujímavejšie správy z videoherného sveta na opačnej strane Zemegule. Dnes sa napríklad dozviete, že Capcom už vie ako zlepšiť svoju finančnú situáciu na spôsob "za málo peňazí veľa muziky", predstavíme si nové hry prichádzajúce na PC a nakoniec sa možno objaví aj majster Nobuo Uematsu s jeho novou peckou.

Romance of the Three Kingdoms XIII bude omnoho osobnejšia

U nás prakticky neznáma séria Romance of the Three Kingdoms dostáva v súčasnosti už svoj 13. diel v poradí. Táto séria má toho za sebou už skutočne veľa a je jednou z najdlhšie trvajúcich vôbec, prvý diel vyšiel totiž ešte na Amigu v roku 1988. V tejto časti pôjde tradične o mix real-timeovej stratégie a RPG, v ktorom sa zhostíme úlohy armádneho generála. Na rozdiel od predchádzajúcich titulov série budú mať ostatní generáli omnoho viac osobnosti než obvykle a to bude mať za následok, že sa vývoj hry bude meniť v závislosti na tom, aký vzťah si k nim vypestujeme.

Boje sa v Romance of the Three Kingdoms XIII budú odohrávať v rozmanitom prostredí, t.j. od klasických stretov na bojových poliach, cez námorné bitky až po obliehanie nepriateľských pevností. Hra vyjde v Japonsku 10. decembra na PC, PlayStation 3 a PlayStation 4. Vydanie na západe nebolo spomenuté, no vzhľadom na vydanie mnohých dielov aj u nás je možné, že si svoju cestičku k nám nakoniec predsa len nájde.

Capcomu chutí vydávanie HD remasterov

Spoločnosť Capcom v ich najnovšom finančnom sumáre uvádza, že vzhľadom na prekvapujúco vysoké predaje remasterovanej edície prvého dielu Resident Evil (čítajte našu recenziu), budú HD remastery v najbližšej budúcnosti jednou z ich kľúčových obchodných aktivít. Capcom podrobnejšie uvádza, že vzhľadom na to, že sa za hranicami Japonska stretávajú len malými predajmi krabicových verzií vynovených verzií ich hier, budú tieto remastery vydávať len prostredníctvom digitálnej distribúcie, ako to bolo koniec koncov aj v prípade spomínaného Resident Evilu.

Aké hry teda môžeme očakávať? Devil May Cry 4: Special Edition je už na ceste a ohlásenie vylepšenej edície Resident Evil Zero je, zdá sa, na spadnutie. Dočkáme sa nových verzií ich najlepších hier ako Resident Evil 2, Resident Evil 3, Devil May Cry, či Onimusha 1-3? Dúfajme, že áno, pretože lepšia príležitosť na to už asi nikdy nebude.

Klasické JRPG Daikaijū Monogatari po 20 rokoch v anglickom háve

Dnes už kultové japonské RPG Daikaijū Monogatari dostáva po úctihodných 20 rokoch od vydania neoficiálny patch, ktorý prekladá hru do anglického jazyka. Hra, ktorá vyšla v roku 1994 z dielne šikovných vývojárov štúdia Hudson Soft, zaznamenala vo svojej krajine veľký úspech, no oficiálna lokalizácia na západ nikdy neprebehla.

Tvorcovia patchu z prekladateľskej skupiny Dynamic Designs sa nechali počuť, že to bola ich najťažšia skúsenosť s prekladom vôbec. Hra napríklad totiž obsahuje mnohé skryté dialógy nielen v závislosti na počte postáv, ktoré má hráč v skupine, ale taktiež aké konkrétne postavy má. A to všetko bolo treba objaviť. Hra sa v angličtine volá Super Shell Monster Story. Patch si môžete stiahnuť z oficiálnych stránok skupiny.

Terra Battle s príchuťou Chrono Triggera | Hyperdimension Neptunia 2 prináša zlé správy

Úspešná taktická RPG stratégia Terra Battle, ktorá bola vydaná pre mobilné telefóny, dostáva novú skladbu od známeho skladateľa Jasunori Mitsuda. Ten prispel svojim dielom na základe prekonania jedného zo stretch goalov, ktorý sľuboval jeho účasť. Jasunoriho môžete poznať ako autora hudby pre kultové tituly ako Chrono Trigger, Chrono Cross alebo aj Shadow Heart: Convenant.

Ak čakáte na PC verziu akčného RPG Hyperdimension Neptunia Re;birth 2, tak vás určite nepoteší, že hra sa presúva z pôvodného dátumu na 29. máj. Štúdio Idea Factory doteraz neozrejmilo dôvod odkladu. Hra bude stáť 29,99 eur.

PC verzia Samurai Warriors 4-II preberie prvky next-genu

Nekompromisná samurajská rúbačka Samurai Warriors 4-II bude na PC obsahovať modely postáv extrahované z verzie pre PlayStation 4. Spoločnosť Koei Tecmo Europe odpovedala touto informáciou na otázku fanúšika, či PC verzia bude porovnateľná so zatiaľ poslednou konzolou od Sony.

Posledné dve PC porty (menovite Dynasty Warriors 8: Xtreme Legends a Dead or Alive 5: Last Round) zožali vlny kritiku z dôvodu, že ani zďaleka nevyužili možnosti tejto platformy a namiesto assetov hry vydanej na terajšiu generáciu konzol využívali technickú stránku predchádzajúcej generácie. Natíska sa ale otázka, ako bude vyzerať hra v celku, pretože kvalitne vyzerajúce boli zatiaľ potvrdené len postavy. To, ako bude vyzerať napríklad také prostredie, ostáva zatiaľ nejasné.

PoPoLoCrois Farm Story sa pýši novým videom

Roztomilé izometrické RPG PoPoLoCrois Farm Story dostáva nový trailer, ktorý predstavuje všetko dôležité, čo by ste o hre mali pred kúpou vedieť. Video obsahuje dialógy, systém rozhovorov, prieskum sveta, súbojový systém, farmárske aktivity a v neposlednom rade slušné prestrihové scény v štýle anime filmov.

PoPoLoCrois stále nedostalo vydanie na západe, no v Japonsku má dátum vydania stanovený už dávno. Hra tam vychádza 18. júna na Nintendo 3DS.

Guilty Gear XX Accent Core Plus R prichádza na Steam

Nový diel známej bojovkovej série prichádza aj na PC, konkrétne Steam. Hra s veľmi zvláštnym názvom Guilty Gear XX Accent Core Plus R sa tu objaví už o dva dni, 26. mája a bude obsahovať 25 bojovníkov z pôvodnej hry Guilty Gear XX Accent Core s rebalancovanými štatistikami, online multiplayer a niekoľko herných módov.

ParameterMinimálne požiadavkyOdporúčané požiadavky
Operačný systém  Windows 7, Windows 8, Windows 8.1  Windows 7, Windows 8, Windows 8.1
Procesor  Intel Core2 Duo  Intel Core i5, i7
RAM  2 GB  4 GB
Grafika  GeForce 7900 GT | AMD Radeon X1900 | GeForce GT 620 (pre Windows 8.1)  GeForce 8800 GT | AMD Radeon HD3700 | GeForce GT 650 (pre Windows 8.1)
DirectX  9.0c  9.0c
HDD  3 GB  3 GB

Noví Pokémoni ohlásení pre 3DS!

Nintendo 3DS privíta nový diel Pokémonov s názvom Pokemon Super Mystery Dungeon, ktorý vyjde aj u nás v Európe, a to niekedy v priebehu budúceho roka. Mnoho informácií o hre zatiaľ nenájdete. Tvorcovia sa ale nechávajú počuť, že tento diel bude obsahovať ešte lepšie procedurálne generované dungeony ako doteraz. Zaujímavosťou taktiež je, že budeme mať možnosť bojovať bok po boku legendárnych i mýtických Pokémonov. Tak na záver dodáme už len to klasické klišé, chytíte ich všetky?

8 minút z bojovky Dragon Ball Z: Extreme Butoden

Bandai Namco zverejňuje nové video zachytávajúce bojovku Dragon Ball Z: Extreme Butoden v pohybe. Hra, ktorú mimochodom vyvíja štúdio Arc System Works (Guilty Gear, BlazBlue), ponúkne v rámci žánru typicky svojskú hrateľnosť s možnosťou výmeny bojovníkov počas bojov alebo privolania pomoci od iných postáv.

Skladba Dragonsong od Nobuo Uematsa dojíma k slzám

Square Enix poodkrýva hlavný hudobný motív pre Heavensward, najnovšiu expanziu MMORPG Final Fantasy XIV: A Realm Reborn. Z väčšej časti klavírna skladba doprevádzajúca spievaný text bola skomponovaná legendárnym skladateľom Nobuom Uematsom. Tak si zavrite oči a ponorte sa do tých mýtov a legiend, kedy boli starí bohovia malicherní a krutí a zoslali na ľudstvo osud utrpenia. Len jeden človek sa odvážil vzoprieť ich moci. Her ..ups, zlý text. Pardon.

Update pre demo Final Fantasy XV už čoskoro | Lord of Magna odkrýva tajomstvo postáv

Úspešné demo Final Fantasy: Episode Duscae dostane update 2.0 niekedy začiatkom júna, teda už na budúci mesiac. Po určitých peripetiách s politikou výrobcu konzoly ohľadom novej verzie dema sa tak hry dočkáme už onedlho. Vylepšení by sa mal dočkať súbojový systém, lock na nepriateľov a kamera. Tvorcovia uvádzajú, že zvažované sú aj ďalšie zmeny.

Chystané strategické RPG Lord of Magna: Maiden Heaven pre Nintendo 3DS dostáva nové videá, ktorými predstavuje hlavné postavy a súbojový systém. Súboje budú obsahovať unikátny strategický punc obsahujúci 4 dominantné živly - oheň, mráz, nebesá a zem. Hra u nás vychádza 2. júna na eShope.

Utawarerurmono: False Mask skĺbi vizuálnu novelu, RPG a stratégiu

Zaujímavý miešanec rôznych žánrov Utawarerurmono: False Mask dostáva debutový trailer, ktorým predstavuje všetky svoje najdôležitejšie zložky. V zaujímavo roztomilom grafickom štýle budú prebiehať ťahové súboje plné mágie a rôznych bojových kombinácií. Rozhovory na druhej strane pripomínajú klasické japonské vizuálne novely. Hra vychádza zatiaľ len v Japonsku a to 24. septembra na PS Vita, PS3 a PS4.

Hodnotenia z výtlačku časopisu Famitsu č. 1381

  • Cross Ange: Rondo of Angels and Dragons (PSV) – 8/7/8/8 [31/40]
  • Downtown Nekketsu Jidaigeki (3DS) – 7/7/7/7 [28/40]
  • Gekidou! Arbeiter Koji (3DS) – 7/8/8/7 [30/40]
  • Hatsune Miku: Project Mirai DX (3DS) – 9/9/9/9 [36/40]
  • Possession Magenta (PSV) – 7/8/7/7 [29/40]
  • Saikoro no Mori 3-in-1 (Wii U) – 5/4/5/6 [20/40]
  • Wind-Up Knight 2 (Wii U) – 7/7/8/7 [29/40]
  • Wolfenstein: The Old Blood (PS4) – 8/8/9/8 [33/40]
  • Wolfenstein: The Old Blood (XBO) – 8/8/9/8 [33/40]
Zdroj:  SiliconEra, Gematsu, YouTube

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk