Japonský špeciál #8

Japonský špeciál #8

 

Leto síce už pomaly klope svojimi rozhorúčenými prstami na dvere a vonku je tak sparno, že vás to čoraz viac a viac ťahá na rôzne kúpaliská, no prosíme vás ešte o kúsok vášho času, o troška vašej pozornosti, pretože ôsmy diel nášho seriálu mapujúceho japonský herný trh je už tu. Dnes si síce väčšinou nepovieme o žiadnych veľkých hrách a ani neprinesieme veľké ohlásenia, no novinky, ktoré vám ponúkneme, nebudú o nič menej zaujímavé. Super Mario Bros. oslavuje 30 rokov, Dragon's Dogma Online predstavuje PC požiadavky a Namco ohlasuje novú hru série Tales.

Tales of Berseria je novým dielom obľúbenej JRPG série

Bandai Namco ohlasuje nový diel série Tales, ktorým potvrdzujú leak z pred niekoľkých týždňov. V piatej časti Japonského špeciálu sme vás informovali, že si spoločnosť zaregistrovala hneď tri názvy hier, t.j. Tales of Berseria, Tales of Orfellia a Tales of Alestia, a práve prvá menovaná bola ohlásená včera. Tales of Berseria rozpovie príbeh o osamelej dievčine menom Velvet, ktorá sa výzorom podobá trocha na Millu z Tales of Xillia, len s čiernymi vlasmi. Táto hra, ktorá vyjde na PlayStation 3 a PlayStation 4, bude obsahovať mestá "pokryté snehom", ostrovy, na ktorých večne panuje leto, ďalej jesenné lístie a večerné západy Slnka.

Ak čakáte na informáciu, či bude Tales of Zestiria vydaná aj na PlayStation 4, prípadne na PC, dnešok by mal byť vašim dňom D. Informácie budeme aktualizovať.

Wii U exkluzivita Project Treasure v prvom videu

Bandai Namco zverejňuje prvý gameplay trailer akčnej free-to-play hry Project Treasure, ktorá vyjde len na Nintendo Wii U. Video zachytáva skupinu neohrozených bádateľov bojujúcich voči rôznej hávedi s cieľom nájsť ukrytý poklad. V hre budú môcť byť naraz pripojení až 4 hráči, ktorí budú spolu musieť spolupracovať, aby prekonali nástrahy, pasce a prežili v nebezpečných kobkách. Viac informácií príde v priebehu leta.

Genso Rondo, zbesilá akcia pre PlayStation 4, nebude vhodná pre epileptikov

Spoločnosť Cubetype predstavuje trailer na farebne šialenú shoot'em up anime akciu Genso Rondo, z ktorej vás, keď už nič iné, ale aspoň poriadne rozbolí hlava. Pred pozeraním varujeme epilepticky labilnejších jedincov, aby sa videu radšej vyhli, je totiž poriadne nablýskané. Genso Rondo vyjde 11. júna na PlayStation 4 obsahujúc HD grafiku, nové postavy, CGI animácie, nové módy a vybalancovanejšiu hrateľnosť.

Mario je opäť v kurze - výročná stránka spustená, nová verzia kultového Dr. Mario vydaná

Nintendo spustilo špeciálnu webstránku pri príležitosti 30. výročia ich megaúspešnej hry Super Mario Bros., ktorá vyšla v roku 1985 na NES. Stránka obsahuje rôzne informácie, vrátane histórie a nasledovníkov hry. Okrem Super Mario Bros. je jeden tab venovaný aj editoru Mario Maker pre Nintendo Wii U. Jedina chyba na jej kráse je, že je celá len v japončine.

Kultová variácia na Tetris od Nintenda Dr. Mario vyšla vo vynovenej nedíciu v Japonsku na Nintendo 3DS. Nové video sa zapáči hlavne nostalgikom, keď začujú prvé tóny chytľavej skladby Fever a zočia známeho inštalátera v bielom plášti hádzajúceho farebné tablety do fľaštičky s bacilmi.

Fairy Fencer F spúšťa na Steame uzavretú betu | BlazBlue: Chrono Phantasma Extend dostáva dátum vydania

Zaujímavou iniciatívou sa prezentovali tvorcovia JRPG Fairy Fencer F. Tí totiž od 8. do 22. júna spustia uzavretú betu PC verzie hry, do ktorej sa mohli prihlásiť aj vy poslaním emailu s vyplnenými údajmi. Tí, ktorí sa bety zúčastnia získajú pri vydaní hry aj kód na plnú verziu hry. Aj týmto vývojári zo štúdia Idea Factory dokazujú, že im na PC verzii ich hry záleží.

Bojovka BlazBlue: Chrono Phantasma Extend vyjde 30. júna, respektíve 28. júla 2015. Zatiaľ čo prvý dátum platí pre verzie PlayStation 3 a PlayStation 4, druhý je určený pre PlayStation Vita. S ľútosťou vám ale oznamujeme, že tieto dátumy stále platia len pre Severnú Ameriku, pretože v hra bola zatiaľ v Európe ohlásená. K dispozícii je aj nový gameplay trailer.

Hororové RPG Tokyo Ghoul v novom videu prezrádza, že ...

...sa medzi hráčov dostane už túto jeseň, konkrétne zatiaľ teda len v Japonsku. Ak je pre vás táto hra ešte veľkou neznámou, tak vedzte, že vyjde na PlayStation Vita, kde ponúkne otvorený svet Tokya pripraveného na prieskum, boje a prekecávanie miestnych obyvateľov, s ktorými budeme môcť nadviazovať vzťahy, čo nakoniec ovplyvní koniec príbehu. Hlavnou postavou Tokyo Ghoul: Masquerader tu bude Rio snažiaci sa zachrániť svojho uneseného brata.

Nový diel Harvest Moon vyjde na prvýkrát aj na PC

Farmárska RPG séria Harvest Moon sa s novou časťou Harvest Moon: Seeds of Memories dostane aj na netypické platformy, hra totiž celkovo vyjde na Wii U, PC, Android a iOS a to niekedy v priebehu zimy. Podľa slov tvorcov by sa mal nový Harvest Moon vrátiť k základom a koreňom, čo dokumenuje vlastne aj samotný podnázov. Seeds of Memories hráčom umožní starať sa o farmu, nadväzovať vzťahy s obyvateľmi dediny a odomykať Semená spomienok rôznymi spôsobmi ako dávaním obyvateľom ich obľúbenú vec, chytením veľkej ryby, či vychovaním prvej vrany.

Svoj návrat ohlasujú taktiež kravy, ovce a sliepky spolu s možnosťou jazdenia na koňovi a starania sa o psa. V hre budeme môcť variť, rybárčiť, ťažiť, pásť a upgradovať si nástroje. Rovnako sa budeme môcť aj oženiť. Viac informácií sa chystá na E3 2015.

Etrian Odyssey 2 bude obsahovať aj Flavia, šikovného lučištníka

Atlus zverejňuje nový trailer na dungeon RPG Etrian Odyssey 2 Untold: The Fafnir Knight, ktorým približuje postavu menom Flavio. Tento sympatický chalan, ktorý je zároveň aj skúseným lučištníkom, sa okrem iných zručností môže pochváliť aj plošným útokom zvaným Flank Shot, či skillmi schopnými odhaľovať skryté truhly a číhajúcich nepriateľov. Vzhľadom na to, že šípy Flavia dokážu poriadne poštekliť, vám radíme, že ak sa z vás raz stane príšera, utekajte od neho ďaleko preďaleko.

Expanzia pre Samurai Warriors 4-II vo vývoji

Expanzia Samurai Warriors 4: Empires pre rúbačku Samurai Warriors 4-II je vo vývoji pre PlayStation 3, PlayStation 4 a PlayStation Vita vychádzajúc 3. septembra v Japonsku. Prídavok prinesie oproti pôvodnému dielu vylepšenú hrateľnosť, ktorá umožní dokonca sobáš medzi warlordmi. Čo sa týka samotných hrateľných warlordov, v expanzii sa nebudú nachádzať žiadni noví, no na oplátku tu ale pribudne 100 nových ženského pohlavia. K dispozícii sú už aj prvé screeny prezrádzajúce taktické prvky i samotnú akciu.

Makai Shin Trillion v neštandardnom traileri

Zaujímavo pojaté taktické RPG s ešte zaujímavejším názvom Makai Shin Trillion ponúka nové gameplay video, ktorým efektným štýlom predstavuje hlavné prvky hry. Ak máte radi netradične štylizované hry, táto, v Japonsku vychádzajúca 23 júla na PlayStation Vita, by mohla byť vašou šálkou čaju.

Hra totiž kombinuje stratégiu odohrávajúcu sa na mriežkovom poli s real-time akciou, čo rozhodne znie ako poriadna zábava. Hru vyvíja štúdio Compile Hearts známe predovšetkým vďaka sérii Hyperdimension Neptunia alebo aj spomínanej JRPG Fairy Fencer F.

Čo budet musieť mať, aby ste si zahrali Dragon's Dogma Online?

Akčná online odnož kladne hodnoteného hardcore RPG Dragon's Dogma spustí svoje beta testovanie už 31. júna 2015. Čo ale budete musieť splňať, aby ste si hru náležite užili? Tvorcovia z Capcomu preto zverejňujú minimálne a odporúčané požiadavky, na ktorých by ste s touto MMORPG nemali mať žiaden problém. Hra bude podporovať cross-play medzi PC, PlayStation 4 a PlayStation 3. Spoločnosť pre plynulé hranie odporúča minimálne ADSL 1 Mbps.

ParameterMinimálne požiadavkyOdporúčané požiadavky
Operačný systém  Windows 7 (32, 64bit), Windows 8 (32, 64bit)  Windows 7 (64bit), Windows 8 (64bit)
Procesor  Intel Core 2 Duo E7600 3.06 GHz  Intel Core i5 4690 3,5 GHz
RAM  2 GB  4 GB
Grafika  NVIDIA GeForce 8800  NVIDIA GTX 570
DirectX  9.0c  9.0c
HDD  20 GB  20 GB

The Legend of Heroes: Trails of Cold Steel I & II vyjdú aj u nás

Do Európy a Severnej Ameriky prichádzajú oba diely série The Legend of Heroes: Trails of Cold Steel, kde vyjdú na PlayStation 3 a PlayStation Vita. Príbehovo sa obe odohrávajú na tom istom kontinente ako obľúbené RPG Trails in the Sky. Trails of Cold Steel ponúkne detailný pohľad na samotnú Erebonianskú ríšu a priblíži v nej vnútorné politické konflikty, čím rozšíri pôvodnú lore. Hlavné postavy budú študenti vojenskej akadémie, ktorí budú využívať svoje nadobudnuté schopnosti v taktických ťahových súbojoch s úplne novým systémom ARCUS.

Final Fantasy XV - Kedy vyjde demo 2.0 a čo nové ponúkne? Počíta sa vlastne stále aj so Stellou?

Fanúšikmi netrpezlivo očakávaný update dema Episode Duscae vyjde už v utorok, 9. júna. Túto správu priniesla spoločnosť Square Enix počas najnovšieho dielu ich série Active Time Report. Demo by malo obsahovať nové monštrum podobajúce sa na dinosaura nazvané Catoblepas. Štyria hrdinovia budú tak musieť spojiť všetky svoje sily, aby nepriateľa porazili.

Režisér hry Tabata sa rozpovedal aj o vzťahu k pôvodnému titulu Final Fantasy Versus XIII. Na ten už musíme úplne zabudnúť, pretože Final Fantasy XV je úplne inou hrou. Aj keď sa snažili v novej hre zanechať tak veľa prvkov z Versus XIII, ako bolo možné, vzhľadom na zachovanie kompaktnosti príbehu a jeho charakteru vytýčeným pôvodným tvorcom Tetsujom Nomurom museli niektoré prvky von. Jednou z nich je aj bohužiaľ už dlhé roky obľúbená Stella, ktorá mala byť akýmsi opozitom hlavnej postavy Noctisa.

Počas vývoja si tvorcovia kládli otázku, či majú Stellu prepracovať do inej pozície, ako bola najskôr plánovaná, alebo na ňu zabudnúť a prísť s postavou novou. Nakoniec sa rozhodli pre druhú možnosť a vytvorili úplne novú hrdinku menom Luna.

Hodnotenia z výtlačku časopisu Famitsu č. 1383

  • AirMech Arena (PS4) – 7/8/9/9 [33/40]
  • AirMech Arena (XBO) – 7/8/9/9 [33/40]
  • Alien: Isolation (PS4) – 8/8/9/9 [34/40]
  • Alien: Isolation (XBO) – 8/8/9/9 [34/40]
  • Diamond Johnny (3DS) – 5/7/6/6 [24/40]
  • Dragon Ball Z: Extreme Butoden (3DS) – 8/7/7/7 [29/40]
  • Fullblox (3DS) – 8/8/8/7 [31/40]
  • Rise of Mana (PSV) – 7/7/7/7 [28/40]
  • Rhythm Heaven: The Best+ (3DS) – 8/8/8/10 [34/40]
  • Splatoon (Wii U) – 9/9/9/9 [36/40]
Zdroj: Gematsu, SiliconEra, DSOG, YouTube

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk