Van Buren, alias pôvodný Fallout 3, nie je až tak úplne mŕtvy

Van Buren, alias pôvodný Fallout 3, nie je až tak úplne mŕtvy

 

Brian Fargo sa pohráva s myšlienkou vzkriesenia kultovej značky. Predtým, než prišiel Fallout 3, tu bol Van Buren, kódové označenie pre tretiu hru série Fallout, na ktorú sa svojho času pripravovali štúdia Black Isle Studios a Interplay Entertainment.

 

Mal to byť opäť izometrický titul umiestnený do post-apokalyptického prostredia, no ešte predtým, než sa tvorcovia do vývoja poriadne pustili, značku kúpila Bethesda a všetku predchádzajúcu prácu zmietla zo stola. Fallout 3 alias Van Buren bol minulosťou a súčasnosťou sa stal Fallout 3, čiže FPS hra s výraznými prvkami RPG.

Van Buren ale nezhasol, stále tleje ako dobre pripravená pahreba. Vo včera zverejnenej novinke na Eurogameri sa autor Robert Purchese nechal počuť, že mu Brian Fargo na otázku, či niečo zamýšľa so značkou Van Buren, odpovedal: "Ešte nie. Ale bolo tu niečo, nejaké nápady, s ktorými pracoval Chris Avellone [vývojár Fallout 2, Planescape: Torment, Icewind Dale, ktorý sa podieľal aj na Wasteland 2 či Torment: Tides of Numenera - pozn. redakcie]. Hovorili sme spolu a povedali sme si, prečo nezískať práva, aby sme s tým niečo niekedy spravili."

Van Buren teda nie je vôbec mŕtvy, hoci nepovšimnutý stojí už vyše 12 rokov. Nebolo by vôbec na škodu, keby sa hru podarilo skutočne zrealizovať vrátane jej pôvodnej myšlienky priniesť hrateľnosť prvých dvoch dielov série Fallout. V roku 2009 sa na internet dostalo video zachytávajúce rannú fázu vývoja titulu. Škoda, že to nakoniec nevyšlo, mohol byť z toho znova jeden kultový zážitok.

Zdroj: PC  Gamer, YouTube

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk