Japonský špeciál #9

Japonský špeciál #9

 

Ak sa bude rok 2015 vyvíjať tak ako doteraz, pravdepodobne sa zapíše do histórie ako rok veľkých návratov. Po piatom dieli série Star Ocean, novej bojovke Dissidia Final Fantasy sa totiž ukazuje ďalší potencionálny kandidát na sfúknutie prachu z jeho povrchu a naolejovanie starých pántov. Vo vývoji sa vraj nachádza nový Front Mission. Dnes si okrem toho povieme aj to, ako nakoniec dopadla aféra ohľadom toľko diskutovanej Tales of Zestiria plánovanej na PC a PS4, aké ohlásenie si Nintendo neustrážilo pred konferenciou na E3 a pozrieme sa na novú verziu Dragon Quest VIII vo videu.

JRPG Tales of Zestiria oficiálne ohlásené na PlayStation 4 a PC

Po všetkých možných i nemožných leakoch, po všetkých hmlistých správach sme sa predsa len dočkali. Pätnástna a zároveň zatiaľ posledná hra série Tales pod názvom Tales of Zestiria prichádza okrem už skôr ohlásenej verzie pre PlayStation 3, aj na PlayStation 4 a PC. Na konzoly od Sony u nás Zestiria vyjde 16. októbra a na Steam sa dostane o niečo neskôr, 20. októbra.

Toto JRPG ponúkne celistvý otvorený svet so súbojmi odohrávajúcimi sa priamo v prostredí narozdiel od prepínania sa do bojových zón, ktoré boli súčasťou starších dielov, množstvo tajomstiev a ukrytých zákutí na objavenie a rozsiahly príbeh o chlapcovi Soreyovi zasadený do stredovekého fantasy prostredia. K dispozícii sú už aj oficiálne PC požiadavky, ktoré sa držia sympaticky pri zemi.

ParameterMinimálne požiadavkyOdporúčané požiadavky
Operačný systém  Windows Vista (32 a 64 bit)  Windows 7 (64bit) | Windows 8 (64bit)
Procesor  Intel Core 2 Duo 2.4 GHz | AMD Athlon 64 X2 5200+ 2.6 GHz  ntel Core i3 530 2.93 GHz | AMD Phenom II X4 940 3.0 GHz
RAM  1 GB  4 GB
Grafika  Nvidia GeForce 8800GT | ATI Radeon HD 4830  Nvidia GeForce GTX 560 Ti | AMD Radeon HD 7850
DirectX  9.0  9.0
HDD  12 GB  12 GB

Slávny Mega Man prichádza prvýkrát na PC

Capcom ohlasuje kolekciu prvých šiestich hier slávnej akčnej série Mega Man pod názvom Mega Man Legacy Collection, ktorú okrem PC plánuje vydať už toto leto aj na PlayStation 4, Xbox One a Nintendo 3DS. Nie sú to remaky jednotlivých hier, skôr oslava tradičnej 8-bitovej grafiky a hard-core hrateľnosti prevedená do HD s módom Challenge remixujúcim segmenty zo všetkých šiestich hier, módom Musem of Era obsahujúcim rôzne arty, obrázky a historické cennosti, rebríčkami a možnosťou replayu.

Hry boli prevedené do nového enginu Eclipse Engine, ktorým boli schopní dosiahnuť preportovať Mega Mana na najnovšie herné systémy.

Systém magických kameňov z Etrian Odyssey 2 Untold dostáva ostrejšie kontúry

Tecmo Koei zverejňuje nové video približujúce vylepšený systém Grimoire Stones v najnovšom pokračovaní série Etrian Odyssey. V tomto dungeone si ich budeme môcť nasadiť, obchodovať s nimi a recyklovať v "café". V podstate sú to veci pridávajúce postavám nové skilly, schopnosti, a to dokonca aj také, akými oplývajú nepriatelia.

Etrian Odyssey 2 Untold: The Fanfnir Knight u nás vychádza 12. februára 2016.

11 minútovka z novej verzie Dragon Quest VIII

Dragon Quest VIII: Journey of the Cursed King vyzerá síce na Nintendo 3DS o niečo horšie ako pred rokmi na PlayStation 2, no v tejto verzii sa napríklad budú nepriatelia voľne pohybovať po hernom prostredí, čím sa eliminujú otravné náhodné súboje. Hra je zatiaľ bohužiaľ stále ohlásená len pre Japonsko a vzhľadom na to, že 3DS Dragon Quest VII stále u nás nevyšla, sme viac ako len skeptickí, či sa hra k nám niekedy vôbec dostane.

Video neobsahuje celistvý gameplay a tak vám uľahčíme prácu vyznačením intervalov: 5:05 – 9:16, 9:45 – 11:57, 12:58 – 14:36, 15:00 – 15:35, 16:04 – 16:22 a 18:12 – 18:32.

Bloodstained: Ritual of the Night zachytený na prvom videu

Duchovný nasledovník klasickej Castlevanie od rovnakého tvorcu Kodžiho Igarašiho bol zachytený v off-screen videu, v ktorom vidieť režiséra hry s vývojárom Judžim Natsumom zo štúdia Inti Crates rozprávajúc sa o tom, čo sa im páči, čo nie, čo by pridali a podobne. Aj keď hra zatiaľ vyzerá veľmi sľubne, najväčším potešením bolo vidieť Kodžiho zhrbeného nad klávesnicou ťukajúc svojimi prstíkmi do klávesnice.

Séria Tales je v kurze, v príprave je dokonca TV seriál

Bandai Namco pripravuje spolupráci so štúdiom Ufotable anime seriál Tales of 20th Anniversary na motívy v súčasnosti toľko opomínaného titulu Tales of Zestiria. Televízny seriál bude sledovať osudy hlavného hrdinu už v roli Shepherda, zatiaľ sa ale nevie, či pôjde len o adaptáciu deja hry, alebo pôjde o úplne nový príbeh, trebárs priame pokračovanie. To by inak nasvedčoval aj text to videu, ktorý znamená "Príbeh Shepherda prekračuje Zestiriu".

XSEED teasuje manga akciu | Poznáme dátum vydania Devil’s Third v Európe

Spoločnosť XSEED teasuje na Twitteri anglickú lokalizáciu manga bojovky s ešte mangamovejším názvom Nitroplus Blasterz: Heroines Infinite Duel, ktorá vyšla v Japonsku na PlayStation 3 a PlayStation 4 v zime 2014.

Nadupaná akcia a zároveň exkluzivita pre Wii U Devil's Third vyjde u nás 28. augusta. Hra, ktorá je známa vďaka svojej brutalite, ponúkne singleplayerovú kampaň o Ivanovi, bývalému žoldnierovi snažiacemu sa dať veci z minulosti na pravú mieru, aj multiplayerové boje.

Režisér Grand Knights History ohlasuje nové taktické RPG

Tým by malo byť Grand Kingdom pre PlayStation Vita a PlayStation 4. Hra sa bude odohrávať v stredovekom svete plnej mečov a mágie, v ktorom bojujú o moc štyri hlavné sily a na hráčovi bude, aké z nich podporí. Ťahové súboje si hráči nebudú môcť vychutnať len v príbehovej kampani, ale aj online multiplayeri proti hráčom podporujúcim rovnaké alebo konkurenčné sily.

Aj keď sa Grand Kingdom dosť podobá na Grand Knights History, hry nemajú spoločné po príbehovej stránke vôbec nič.

Kúzelných 6 minút z kúzelného dungeonu Ray Giant

Ray Giant je zaujímavo pojatý dungeon crawler pre PlayStation Vita, ktorý obsahuje špecifické ťahové súboje. Prostredie, v ktorom sa hra odohráva, je rovnako netradičné, minimálne z jednej tretiny je vraj totiž ponorené pod hladinou mora, čo dodáva hre kúzelný feeling. Celé toto "divadlo" vhodne dokresľuje povznášajúca sa hudba. Hra vychádza 30. júna v Japonsku, vydanie na západe nie je bohužiaľ vôbec isté.

Toukiden: Kiwami sa na Steame objaví koncom júna

Zaujímavé a kritikmi vychvaľované akčné RPG s veľkým dôrazom na hack & slash Toukiden: Kiwami sa po PlayStation 4 a PS Vita dostáva aj na Steam, kde si ju budú môcť hráči vychutnať už 26. júna. Momentálne sa dá hra predobjednať s 10% zľavou, čo vás vyjde na 53,99€.

Kompletne dokončiť hru vám bude trvať viac ako 100 hodín, počas ktorých môžete nájsť viac ako 50 typov Oni, 300 padnutých hrdinov, ktorých duše posilnia hráčove postavy, viac ako 1500 variácií zbraní a online multiplayer pre 4 hráčov. Tak ako v prípade Tales of Zestiria, ani v Toukiden nesiahajú PC požiadavky do vysokých výšin.

ParameterMinimálne požiadavkyOdporúčané požiadavky
Operačný systém  Windows Vista | 7 | 8 | 8.1 (všetko 64bit)  Windows Vista | 7 | 8 | 8.1 (všetko 64bit)
Procesor  Core i7 870 2.8GHz  Core i7 2600 3.4GHz
RAM  2 GB  4 GB
Grafika  640*480, High Color  1920*1080, True Color
DirectX  11  11
HDD  21 GB  21 GB

Nový Front Mission vo vývoji?

Štebotá sa, že sa Square Enix pustilo do vývoja kedysi strategickej, dnes akčnej série Front Mission. Oficiálne nebolo zatiaľ ohlásené nič, no zdroj príbuzný webu SiliconEra má vraj hodnoverné informácie. Za hrou by podľa leaku mal stáť tvorca Tošifumi Nabešima, ktorý pôvodne pracoval pre From Software na ich akčnej mech série Armored Core a potom prešiel do Square Enix.

Čo by to znamenalo? Vzhľadom na jeho prácu na Armored Core by sa dalo predpokladať, že Front Mission nepôjde smerom ku koreňom (spomeňte na fantastické ťahové RPG Front Mission III), ale skôr bude opäť inklinovať k akčnejšiemu pojatiu Front Mission Evolved, o ktorom všteci vieme, že nedopadol nijako slávne.

Hyrule Warriors prichádza na Nintendo 3DS

Kvalitný akčný crossover medzi sériami The Legend of Zelda a Dynasty Warriors prichádza na handheld Nintendo 3DS. Táto informácia mala byť pôvodne ohlásená až na E3 2015, no vďaka leaku si o nej môžeme prečítať už teraz. 3DS verzia bude obsahovať dve postavy naviac, t.j. pirátku Tetru a kráľa Hyrule z WindWakera. Podrobnejšie informácie sa pravdepodobne dozvieme až na samotnej konferencii Nintenda.

Sme zvedaví, či bude Hyrule Warriors využívať výhody platformy New Nintendo 3DS.

Prvé detaily z Tales of Berseria

Japonský herný magazín Jump predstavil v najnovšom výtlačku prvé detaily o JRPG Tales of Berseria. Hlavnou postavou tu bude mladé dievča s mačacími očami a hriešne tesnou podprsenkou menom Velvet, ktorá sa prezentuje replikou "Nevzdám sa. Pohryziem ich tak veľa krát, koľko to len pôjde.". Magazín uvádza, že jej život sa zmenil pred troma rokmi pri incidente a odvtedy je exitenciou, ktorá otriasa svetom. Aj vy myslíte na to isté? Velvet bude pravdepodobne upírkou.

Tales of Berseria sa bude odohrávať v kráľovstve The Midgand Sacred Kingdom pozostávajúcom z niekoľkých veľkých lokalít a nespočetným množstvom ostrovov. Je to svet, kde je zručnosť v ovládaní lode životne dôležitá. Kráľovstvo oplýva rôznorodou klímou a tak na niektorých miestach zúri zima, inde je večne trvajúce leto.

Hodnotenia z výtlačku časopisu Famitsu č. 1384

  • Kiruka Drive (3DS) – 7/8/6/7 [28/40]
  • Majin Shoujo Chronicle 2D Act (PSV) – 7/8/6/8 [29/40]
  • Return to PopoloCrois: A Story of Seasons Fairytale (3DS) – 8/8/7/8 [31/40]
Zdroj: Gematsu, SiliconEra, YouTube

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk