Päť požiadaviek na vylepšenie FIFY 16

Päť požiadaviek na vylepšenie FIFY 16

 

S blížiacim sa termínom vydania nového ročníka populárnej futbalovej hry FIFA 16 (22. september 2015) sa zdvíhajú očakávania a napätie okolo jej inovatívnych prvkov a noviniek.

Aj keď sa hra z roku na rok stále vylepšuje, vždy sa dá nájsť nejaký nedostatok. Poďme sa teda pozrieť na päť vylepšení, ktoré by sa mohli objaviť v nadchádzajúcej novej verzii.

1. Lepšia grafika

Už minulý rok FIFA 15 predstavila zopár veľkých noviniek vylepšujúcich herný a vizuálny zážitok na moderných konzolách (PS4 a Xbox One), napríklad opotrebovanie trávniku, animované reklamné bannery, či lepšie vyzerajúci fanúšikovia. Avšak, ako bolo pred chvíľou spomínané, stále sa v nej nájde miesto na vylepšenie. Jednou z oblastí vyžadujúcou zmeny je napríklad realistická podoba hráčov, v ktorej FIFA zaostáva oproti konkurencii. Vlasy a ochlpenie na samotných hráčov si takisto vyžaduje viacej pozornosti. Štadióny a grafika počas hry je na tom o poznanie lepšie. V tomto prípade by sa zišlo trochu poopraviť opakované zábery a podobu štadióna pri detailných záberoch. Bez ohľadu na vylepšené oblasti je ale isté, že nový ročník bude zase vyzerať o poznanie lepšie.

2. Umelá inteligencia brankára

O pozornosť si žiada aj umelá inteligencia brankára. Jeho pohyby a animácie už síce vyzerajú celkom dobre a realisticky, čo však zaostáva je jeho inteligencia, a to predovšetkým pri situáciách jeden na jedného a pri dlhých strelách. Lepšia inteligencia a rozhodovanie by iste padlo všetkým hráčom vhod.

3. Online multiplayer

Áno, multiplayer je vo FIFE prítomný po niekoľko generácii. Tento mód ale nikdy nebol dôležitejší ako teraz a EA Games na ňom musí poriadne zapracovať (momentálne ho kazí najmä latencia serveru). Z multiplayeru sa pomaly stáva veľký priemysel, ktorý priťahuje pozornosť nielen samotných hráčov na miestach ako YouTube alebo Twitch, ale zazerajú naň aj stávkové kancelárie. Bezchybný online mód teda musí byť samozrejmosťou.

4. Viac licencií

EA odvádza vynikajúcu robotu, čo sa týka zaobstarania licencii na použitie líg z celého sveta. V jednej oblasti ale zaostáva, a to v neprítomnosti hlavných európskych súťaží, ako napríklad Liga Majstrov alebo Európsky pohár. Konkurenčná hra PES tieto licencie počas svojho existovania raz zaobstarala a stali sa skvelým predajným prvkom. Ich prítomnosť vo FIFE by mala nepochybne veľmi veľký vplyv na predbehnutie konkurencie o ďaleké míle.

5. Online mód Kariéra

Jedným z unikátnych prvkov hry NFL je online mód Kariéra, v ktorej sa majú možnosť proti sebe postaviť dvaja hráči prostredníctvom Internetu. Jej prídavok do FIFY by bol fenomenálny. Predstavte si, že by ste vy a vaši priatelia hrali za Manchester United, Arsenal a Chelsea v Premier League. Ďalším skvelým bodom by bolo súperenie o upísanie tých najlepších hráčov.

Záverom

Nech už sa v novej FIFE objaví čokoľvek, dúfajme, že si dielňa EA Games zoberie príklad z niektorých uvedených bodov. Koniec koncom, dozvieme sa to už za tri mesiace.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk