Toto mohla byť bomba: VIDEO zrušeného projektu Deep Six od THQ

Toto mohla byť bomba: VIDEO zrušeného projektu Deep Six od THQ

THQ malo vo svojich rukách atmosféricku hru, ktorej sa bohužiaľ už nikdy nedočkáme.

Deep Six sa malo odohrávať na Zemi, ktorá sa po drvivom útoku mimozemskej invázie ocitla celá v pasci. Potom, čo by hráč zistil, že v koncentračných táboroch umiestnených na morskom dne mimozemšťania pomaly vyhladzujú ľudských väzňov, rozhodol by sa z toho tábora utiecť. Celá hra by bola vlastne o túžbe po slobode, o dostaní sa na povrch z toho morského pekla. Cestou by sme zároveň zažívali rôzne neuveriteľné veci.

O tomto titule sa vedelo už skôr, v minulom roku napríklad prenikli na internet art zábery, no tentokrát tu máme niečo lepšie. Neinteraktívne prezentačné video predstavujúce grafický štýl a celkovú atmosféru od youtubera BananaSwag, ktorý ho našiel na hardisku jeho Xbox Development Kitu. Čo na to povedať? Deep Six vyzeralo po všetkých čertoch veľmi ambiciózne a je veľká škoda, že sa hra nedostala z predprodukčnej fázy. Vývojári totiž dostali od THQ pokyn vyvíjať Metro: Last Light.

Námet hry síce nebol najoriginálnejší (také spojenie Red Faction a BioShocku), tvorcovia by sa ale s hrateľnosťou mohli vyhrať. Sledovanie hladiny kyslíkových bômb, vystrelené guľky reagujúce na tlak vody či nebezpečenstvo prameniace z morskej fauny. Pridajte si k tomu otvorenejšie prostredie, ovládanie ponoriek, prieskum tajomných podmorských jaskýň či vrakov obrovských bojových lodí pripomínajúcich neúspešnú snahu o odrazenie útoku z vesmíru. Deep Six mohlo toho skutočne ponúknuť veľa.

Zdroj: VG247, Gameranx, YouTube

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk