Značka Duke Nukem našla konečne svoj definitívny domov: Pôvodní tvorcovia to ale nie sú

Značka Duke Nukem našla konečne svoj definitívny domov: Pôvodní tvorcovia to ale nie sú

 

Kto sa teda bude starať o sériu Duke Nukem?

Po dlhých rokoch právnych naťahovačiek, súdoch a rôznych podobných peripetiách sa "argentínska telenovela" o právach na kultovú hernú značku definitívne skončila. Gearbox Software, Interceptor Entertainment a 3D Realms vyriešili svoje spory a rozhodli, že najlepšie pre značku bude prítomnosť len jedného vlastníka. Duke Nukem patrí odteraz výhradne štúdiu Gearbox Software.

Čo bude ale s rozpracovanými hrami? V minulom roku na stránkach alloutofgum.com teasovaný titul Duke Nukem: Mass Destruction od Interceptor Entertainment, ktorý mal byť izometrickým akčným RPG, jednoducho zmizol. Stránky už neexistujú, o hre každý mlčí a preeto sa zdá, že to titul už má definitívne za sebou. Rovnako dnes už neexistuje ani Duke Nukem 3D Reloaded od tých istých tvorcov. Štúdio hru zrušilo už dávnejšie.

Verme teda, že Duke Nukem bude v rukách Gearboxu spokojný. Mali na svedomí síce len jeden titul, a to nie úplne podarený Duke Nukem Forever, no za tak dlhý vývoj oni sami v podstate ani nemohli. Hrôzu nám stále naháňa Aliens: Colonial Marines, no úsmev na tvár prináša séria Borderlands. U Gearboxu je to teda prakticky tak, že kvalita hier záleží na tom, ako sa vyspia. Dúfajme, že pred vývojom novej hry s Dukeom si doprajú skutočne plnohodnotný a výdatný spánok.

Zdroj: PC Gamer

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk