Sledujte naživo turnaj v PC hrách 80 metrov nad hladinou Dunaja

Sledujte naživo turnaj v PC hrách 80 metrov nad hladinou Dunaja

 

Séria ASUS ROG Extreme Gaming, teda turnaj v hraní počítačových hier v extrémnych podmienkach, posúva po minuloročnej premiére hranice zase o kus ďalej. Tentoraz sa unikátne zápolenie sťahuje na Slovensko. Odohrá sa priamo na vrchole bratislavského Mosta Slovenského národného povstania, vo výške 80 metrov nad Dunajom.

V sobotu 12. septembra 2015 večer tam zasadnú dva päťčlenné tímy k súboju v populárnej hre Counter-Strike: Global Offensive. V nevyspytateľných poveternostných podmienkach, ktoré panujú na vyhliadke prezývanej "UFO", si hráči rozdelia štartovné v celkovej hodnote 40 tisíc Kč. Fanúšikovia môžu aj tentokrát sledovať dianie v živom prenose na platforme Twitch.tv.

Progamingové tímy Fraternitas a eSuba sa stretnú v populárnej PC hre Counter-Strike: Global Offensive, ktorá patrí medzi celosvetovo najpopulárnejšiu tímovú akčnú FPS strieľačku s desiatkami miliónov aktívnych hráčov. Víťazom turnaja, ktorý je špecifický nielen extrémnymi podmienkami, ale aj náročnú prípravou, sa stane tím, ktorý ako prvý dosiahne dva víťazné zápasy.

Hrať sa bude na vrchole bratislavského Mosta Slovenského národného povstania, ktorému sa ľudovo hovorí UFO - na vyhliadkovej plošine s rozmermi pár desiatok metrov štvorcových. Oceľový most s originálnym tvarom je zavesený na jednom pylóne vysokom 84,6 metrov. Hráči, sediaci 80 metrov nad hladinou Dunaja, sa preto budú musieť okrem súperov vysporiadať hlavne s večerným chladným počasím a zrejme aj nepríjemnými poryvmi vetra. O ich vybavenie sa postará firma ASUS, ktorá dodá výkonné herné desktopy ROG G30, monitory VG248 a ďalšie herné príslušenstvo.

Víťazný tím si rozdelí špeciálnu prémiu 25-tisíc Kč. Porazený sa potom bude musieť uspokojiť s 15 tisíckami. Na slovensku ide o vôbec prvú akciu podobného druhu. Prvý ročník prebehol vlani v chladnom novembri na pontónu uprostred Vltavy neďaleko Karlovho mosta v Prahe. Víťazom v MOBA stratégii League of Legends sa vtedy stal tím Extatus.

Online prenos súboja môžu záujemcovia sledovať 12. septembra 2015 od 19.00 h na www.republic-of-gamers.cz/extreme-gaming, kde sú k dispozícii aj ďalšie informácie o projekte.

Ďalšie detaily a fotografie z celého duelu sa objavia aj na facebookovom profile https://www.facebook.com/ASUSROGCZ a video na youtube kanáli https://www.youtube.com/asuskanal.

Video z prvého ročníka ASUS ROG Extreme Gaming:

Zdroj: ASUS

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk