Zo sumy vynaloženej na vývoj tretieho Zaklínača sa vám poriadne zatočí hlava

Zo sumy vynaloženej na vývoj tretieho Zaklínača sa vám poriadne zatočí hlava

 

Hra si na seba hravo zarobila, no málo rozhodne nestála.

CD Projekt na svojej konferencii zhodnotil finančný stav spoločnosti za prvú polovicu roka 2015. Najdôležitejšiou položkou v zozname bola neprekvapivo hra Zaklínač 3: Divoký Hon, ktorá podľa informácií stála celých 81 miliónov amerických dolárov. Spoločnosť musela okrem rôznych programátorov a grafikov zaplatiť aj 500 dabérov majúcich na svedomí dabing v 7 jazykoch. Zaklínač vyšiel celkovo v 15 jazykoch.

Interný tím CD Projekt zahrňoval 240 ľudí z 18 rôznych krajín a celkovo na titule pracovalo až 1500 osôb z celého sveta. Veľkú časť financií zhrabol aj marketing. Hra bola totiž prezentovaná na v 40 veľkých kampaniach a v masívnej celosvetovej kampani. Divoký Hon sa tým stal najväčšou a najambicióznejšou hrou tejto poľskej spoločnosti. Za prvých 6 týždňov predala 6 miliónov kópií, čo im vynieslo profit 63 miliónov dolárov.

Aj keď je 81 miliónov veľa, ani zďaleka sa to nemôže porovnávať s inými AAA hrami. Ako uvádza web GameSpot, zrušený Titan od Blizzardu stál 50 miliónov, MMORPG Star Wars: The Old Republic mohutných 200 miliónov, mestská akcia GTA V dokonca 260 miliónov. Kráľom najdrahších hier je multiplayerovka Destiny, ktorá podľa slov Bobyho Koticka mala stáť megalomanských 500 miliónov. Jeho vyjadrenie ale "napadlo" štúdio Bungie, ktoré sa vyjadrilo, že takú sumu hra nebude stáť ani náhodou.

Zdroj: PC Gamer, GameSpot, YouTube, Wiki

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk