Windows od 1 po 10: Windows 7 majú radi hádam všetci

Windows od 1 po 10: Windows 7 majú radi hádam všetci

 

Windows 7, operačný systém od Microsoftu s momentálne najväčšou používateľskou základňou, prišiel na náš trh 22. októbra 2009.

O sedmičkách sa začalo hovoriť ešte pred Vistou, a to s kódovým názvom Blackcomb. Systém mal byť predstavený už v roku 2005, dva roky predtým však bola oznámená už zmienená Vista pod interným názvom Longhorn. Cieľom sedmičiek bola plná kompatibilita s existujúcimi ovládačmi zariadení, aplikácii a hardvéru.

Finálna podoba sedmičky prišla na trh 22. októbra 2009. Očakávalo sa, že najprv príde len v piatich základných jazykoch, a slovenská verzia o 3 týždne neskôr. Prekvapením bolo, že slovenská verzia sa dala stiahnuť už v deň vydania ako anglická.

Windows 7 priniesol hneď niekoľko noviniek oproti staršej verzii, a to napríklad lepšie vyhľadávanie, snahu o rýchlejší štart systému, podporu viacjadrových procesorov, podporu pre virtuálne pevné disky, zmenšené jadro MinWin alebo rozpoznávanie reči a rukopisu. Ovládací panel tiež prešiel zmenami, napríklad bolo pridaných niekoľkých nových nastavení. Centrum zabezpečenia systému Windows bolo premenované na Windows Solution Center, ktoré zahŕňalo aj zabezpečenie a údržbu počítača.

Windows 7 tiež priniesol niekoľko rôznych verzií pre rôzne využitia a taktiež verzie „N“, ktoré neobsahovali Windows Media Player. Išlo o rozhodnutie Európskej komisie, ktoré sa traduje od verzie XP.

Všeobecná podpora trvala do 13. januára 2015 a rozšírená je naplánovaná do 14. januára 2020. Používatelia tejto verzie však dostali možnosť prejsť bezplatne na verziu Windows 10 do roku od vydania.

 
Zdroj: vlastné, TechTalkz.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk