ASUS ROG Extreme Gaming II - hranie CS:GO na vrchole UFA

ASUS ROG Extreme Gaming II - hranie CS:GO na vrchole UFA

 

Séria ASUS ROG Extreme Gaming, teda turnaj v hraní počítačových hier v extrémnych podmienkach, už pozná víťaza druhého dielu.

Dva predné české progamingové tímy, Fraternitas a eSuba, sa 12. septembra stretli na 95 metrov vysokej vyhliadkovej terase bratislavského Nového mosta (UFO) v hre Counter-Strike: Global Offensive. V náročných podmienkach, vysoko nad hladinou Dunaja sťažil účastníkom počas celého trojhodinového súboja silný vietor. Víťazstvo nakoniec po vyrovnanom súboji pripadlo hráčom Fraternitas, ktorí si preto odkrojili väčší diel z celkového prize money vo výške 40-tisíc korún.

Dejiskom netradičného turnaja ASUS ROG Extreme Gaming bola jedna z bratislavských dominánt, strecha Nového mosta s prezývkou "UFO", ktorá pre svoj tvar, štýl a polohu vo výške 95 metrov nad hladinou Dunaja priťahuje pozornosť širokého okolia. Hráči na ploche len pár desiatok metrov štvorcových čelili nielen súperom, ale aj extrémnym podmienkam večerného veterného počasia v nechránenom priestore. O technické vybavenie sa počas celého podujatia starala firma ASUS, ktorá hráčom dodala herné desktopy ROG G30, monitory VG248 s obnovovacou frekvenciou 144 Hz a ďalšie potrebné herné príslušenstvo. O sieťové prepojenie sa postaral router ASUS RT-AC87U.

Prvý súboj síce patril tímu eSuba, postupne sa však misky váh začali nakláňať v prospech tímu Fraternitas. Vyrovnaný trojhodinový duel rozhodli nakoniec dva víťazné body tímu Fraternitas. Ten tiež získal prémiu 25-tisíc korún a zvyšných 15 tisíc korún si rozdelili hráči tímu eSuba.

Víťazom doplnkového súboja medzi VIP YouTubermi sa potom stal tím Selassieho, ktorý si ľahko poradil s tímom ment.

Priamy prenos bratislavského turnaja ASUS ROG Extreme Gaming sledovalo na platforme Twitch celkom 21 600 divákov, pričom maximálny počet divákov v jednom okamihu bol 3 312 ľudí.

Zdroj: ASUS

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk