Konečne poznáme približnú cenu a dátum vydania Oculus Rift

Konečne poznáme približnú cenu a dátum vydania Oculus Rift

 

Od stredy 23.9. do piatku 25.9. sa konali v Los Angeles konferencie Oculus Connect. Počas nich viceprezident a spoluzakladateľ spoločnosti Oculus Nate Mitchell prezradil približnú cenu, ktorú zaplatíme za touto spoločnosťou vyvíjanú virtuálnu realitu.

Už minulý rok bolo hráčom prisľúbené, že cena Oculus Rift sa bude pohybovať v cenovej relácii 200 do 400 amerických dolárov. Vtedy bolo ešte trochu priskoro na určovanie presnej ceny tohto produktu, a bohužiaľ stále je. Nate Mitchell však nesklamal fanúšikov očakávaného projetu a nielenže potvrdil, ale aj upresnil cenu Oculus Rift. Počas rozhovoru pre portál Eurogamer povedal: 

"To, nad čím premýšľam celé dni, je používateľská skúsenosť. Takže ak vám niečo sľúbim a vy mi dáte nejakú peňažnú sumu alebo niečo - už vieme, že to bude približne 300 dolárov - takže ak mi dnes dáte 300 dolárov, už sa nebudem tešiť, ako vám poviem 'okej, o 9, 10, 11 mesiacov alebo tak nejak dostanete niečo za tieto peniaze...'. Čím dlhšie budete musieť čakať, tým viac vám to bude protivné." 

Týmito slovami nám teda priblížil cenu virtuálnej reality Oculus Rift. Neskôr oznámil aj približný čas vydania pripravovaných produktov. Kým Oculus Rift vyjde pravdepodobne už na jar roku 2016, ovládač Oculus Touch vyjde až o štvrť roka neskôr, a to počas leta. Cena ovládača však ešte známa nie je.

Nate Mitchell sa vyjadril aj k tomu, ako dúfa, že bude prebiehať predobjednávanie prvej používateľskej verzie Oculus Rift. Podľa jeho slov sa spoločnosť chce priblížiť korporácii Apple, ktorá keď oznámi produkt, o týždeň ho môžu používatelia predobjednať a počas nasledujúceho týždňa ho už budú mať.

Zdroj: oculus.com, pcgamer.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk