Sega plánuje znovu vydať klasiky Shenmue a Shenmue II

Sega plánuje znovu vydať klasiky Shenmue a Shenmue II

Logickým krokom pre zvýšenie záujmu o Shenmue III je vydať predchádzajúce diely, ktoré veľká časť súčasných hráčov pravdepodobne nehrala.

O opätovné vydanie prvých dvoch dielov akčnej série Shenmue sa pokúšali fanúšikovia dovolávať už niekoľko rokov, no keďže séria je už takmer 15 rokov mimo kurz, kompetentných mohlo rozhýbať len jedno - Shenmue III. A to tvorcov, zdá sa, nakoniec aj skutočne rozhýbalo. Hry, ktoré vyšli na Sega Dreamcast a Xbox v rokoch 2000, resp. 2001, sa tak možno konečne predsa len dočkajú svojho re-releasu, o ktorom v súčasnosti Sega vážne uvažuje. S vývojom tretieho dielu by spoločnosť skutočne nemohla spraviť nič lepšie, než len hráčov potešiť a pripraviť na záver veľkolepej Ryuovej ságy s vylepšenými verziami spomínanej dvojice predchodcov.

Jon Rooke, vedúci marketingu európskej pobočky Segy, sa pre MarketingWeek vyjadril, že spoločnosť momentálne hľadá nové cesty, akými by mohli vydať pôvodné Shenmue tituly. Nespomenul ale nič konkrétne, žiadne platformy, ani tím, ktorý by sa o nové verzie postaral. Vzhľadom na to, že Shenmue III vyjde na PC a PlayStation 4, sa môžeme dovtípiť, že by vyšli práve na tieto herné stroje. Na strane druhej, hry by rovnako tak mohli vyjsť aj na mobily, čím by mohli zabrať ešte širší a väčší okruh hráčov.

Zdroj: All Games Beta

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk