DreamHack 2015, veľký turnaj v Counter-Strike: Global Offensive, štartuje už dnes

DreamHack 2015, veľký turnaj v Counter-Strike: Global Offensive, štartuje už dnes

 

Dnešným dňom v rumunskom meste Cluj-Napoca štartuje jeden z najväčších digitálnych festivalov, Dreamhack. Šestnásť profesionálnych Counter-Strike tímov si za 4 dni zmerá sily v novootvorenej športovej aréne Sala Polivalentă, kde pred viac ako 10 000 divákmi zabojujú dokopy o 250 000 dolárov.

Skupiny, z ktorých sa budú týmy prebojovávať ďalej, boli losované tak, aby každá pozostávala z dvoch "legiend" - čiže tímov, ktoré v nedávnom ESL One v Kolíne nad Rýnom zo skupín postúpili, a dvoch "vyzývateľov" - čiže tímov, ktoré sa na DreamHack museli kvalifikovať. Medzi legendami môžeme opäť vidieť Fnatic, Team Solo Mid, Ninjas in Pyjamas, Natus Vincere, Virtus Pro, EnvyUs, no ale aj tímy s menšími menami ako Luminosity alebo Gamers2. Vyzývateľmi sú Titan, Vexed, Flipsid3, Team Liquid, Dignitas, Cloud 9, Mousesports a napokon Counter Logic Gaming, teda skrátene CLG.

Sledovať tento turnaj môžete aj vy prostredníctvom portálu Twitch, či už v priamo v samotnej hre Counter-Strike: Global Offensive, kde máte aj možnosť tipovať, ktoré tímy zo skupín postúpia, alebo dokonca ktorí z hráčov budú najúspešnejší v rôznych úlohách. Dreamhack štartuje dnes o 10:00 prvým zápasom zo skupiny A Fnatic vs Vexed a pokračuje až do večerných hodín.

Ak sledujete zápasy prostredníctom portálu Twitch, nezabudnite si spojiť túto stránku priamo so Steamom. Počas zápasov sú totiž náhodným divákom rozdávané suvenírové balíčky, ktoré môžete otvoriť a pýšiť sa vlastníctvom jedného zo suvenírov alebo ich predať za celkom slušné peniaze. Prajeme veľa šťastia!

Zdroj: hltv, dreamhack

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk